CHP’li Salıcı: Siyasette zenginleşen mutlaka hesap verecek

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, iktidara geldiklerinde "siyasette zenginleşmiş kişilerden hesap sorulacağını" söyledi.

CHP’li Salıcı: Siyasette zenginleşen mutlaka hesap verecek

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Salıcı, siyasetin gündemiyle ilgili Sözcü’den Ruhat Mengi’nin sorularını cevaplandırdı.

Salıcı, Mengi’nin "Kılıçdaroğlu, Meclis açılır açılmaz ilk olarak 'Siyasi Ahlak Yasası’ teklifini getireceğiz dedi. Acaba bu yazılı yasaların varlığı siyasi yolsuzlukları etkiliyor mu?" şeklindeki sorusuna şöyle cevap verdi:

"SİYASETTE ZENGİNLEŞEN MUTLAKA HESAP VERECEK"

"Biz, siyasetçiyken zenginleşenden mutlaka hesap sorulmasını istiyoruz. Siyasetçiyken zenginleşmeyi engelleyecek, böyle bir durum varsa bunu yargının konusu yapacak bir siyasi ahlak yasası çıkarılması gerektiğini söylüyoruz. Ama aynı zamanda toplumun da siyasetçinin zenginleşmesine olumsuz bir sıfat yüklüyor olması, kınaması lazım. Yasa çıkarılıp da yargı eliyle uygulanırsa engelleyici olur mu? Evet, olur ama esas engelleyecek olan o değişikliğe toplumun karşılık vermesidir. Yanlışlara sosyal medyada tepki geliyor ama şimdi de sosyal medya kanunu çıkacak öyle görünüyor. Neden alelacele bu yapılıyor? İnsanlar eleştirilerini başkalarına aktaramasınlar diye."

YORUM EKLE