Erdoğan'dan sürpriz ziyaret

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yle 6 günde 3 defa görüşme gerçekleştiren AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Saadet Partisi’nin üst düzey isimlerinden Oğuzhan Asiltürk’ü de evinde ziyaret etti.

Erdoğan'dan sürpriz ziyaret

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, siyasi temaslarını son günlerde hızlandırdı. 6 günde 3 kere MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşen Erdoğan, bugün de Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ü evinde ziyaret etti.

Asiltürk'ün Ankara, Bahçelievler Mahallesi'ndeki evinde gerçekleşen ziyaret, yaklaşık bir saat sürdü. Asiltürk, Erdoğan'ı makam aracına kadar uğurladı.

MSP DÖNEMİNDEN İLİŞKİSİ VAR

Ziyaretin Erdoğan’ın programında olmadığı, sürpriz bir şekilde gerçekleştiği öğrenildi. Erdoğan’ın Ankara Bahçelievler’deki evinde ziyaret ettiği Asiltürk ile Milli Selamet Partisi (MSP) döneminden ilişkisi bulunuyor.

Asiltürk geçmişte İçişleri Bakanı ve Sanayi Bakanı olarak görev yaptı.

ERDOĞAN'IN ZİYARET NEDENİ...

AKP çevreleri, Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi evinde ziyaret etmesini reform süreci öncesi Cumhur İttifakı’na ‘balans ayarı’ olarak yorumlarken, SP’li Asiltürk’e yapılan ziyaretin ise ittifakı genişletmek amacı taşıdığını ifade etti.
 
Yeniçağ Gazetesi'nden Fatih Ergin'in haberine göre; Saadet Partisi’nin gelecek seçimlerde Millet İttifakı’nda ya da Gelecek Partisi ve DEVA Partisi ile kurulacak bir ittifakta yer almamasını isteyen Erdoğan’ın Temel Karamollaoğlu ile anlaşmazlık yaşadığı belirtilen Asiltürk’ten destek istediği öğrenildi.

Görüşmede Erdoğan’ın Asiltürk’e SP’nin yerinin Cumhur İttifakı olması gerektiğini vurguladığı aktarıldı.

ERDOĞAN’DAN ÖZEL KALEME ASİLTÜRK TALİMATI

Diğer yandan Saadet Partili kaynaklar ise, Asiltürk’ün de Cumhur İttifakı’ndan yana bir eğilimi olduğunu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan’a "Oğuzhan bey ararsa ben aramışım gibi özel davranacaksın" dediğini öne sürdü.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2021, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER