Erken seçim mi geliyor? Devlet Bahçeli'den flaş açıklamalar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli seçimlere ve Erdoğan'ın adaylığa ilişkin konuştu.

Erken seçim mi geliyor? Devlet Bahçeli'den flaş açıklamalar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partsinin grup toplantısında, “Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığı meşrudur, yasaldır, anayasaldır. 2023'te Sayın Cumhurbaşkanımız çok güçlü bir şekilde Cumhurbaşkanı seçilecektir.” dedi.

Bahçeli seçimler içinse dikkat çeken ifadeler kullandı. Cumhur İttifakı'nın iktidar yürüyüşünü kimsenin engelleyemeceğini iddia eden Bahçeli, "Cumhur İttifakı'nın önü açıktır" ifadelerini kullandı.

Bahçeli seçimle ilgili şunları söyledi:

Eğer seçim 18 Haziran 2023'te yapılırsa bugünden itibaren 356 gün kalmıştır. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimleri'nin üzerinden geçen yaklaşık 4 yıl geçen zaman dilimi kimin millet vatan sevdalısı kimin işbirlikçi ve Türkiye karşıtı olduğunu iyice tescillmiştir.

Bahçeli'nin seçimlerle ilgili 'eğer' kelimesini kullanması olası bir erken seçim hazırlığı olarak yorumlandı. İktidarın ekonomiyi düzeltebilirse sonbahar baskın erken seçime gidebileceği uzun süredir kulislerde konuşuluyordu.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER