HDP Eş Genel Başkanı Sancar'dan 'kayyum' iddiası

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne başlatılan 'teftişle' ilgili olarak "İktidar, İstanbul ve diğer büyükşehir belediyelerini de gasp etme yoklamaları yapıyor" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Sancar'dan 'kayyum' iddiası

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında gündemde yer alan konulara dair açıklamalarda bulundu. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) ‘bazı çalışanların terör örgütleriyle iltisaklı/irtibatlı olduğuna yönelik iddialar’  gerekçesiyle başlatılan ve kamuoyunca 'siyasi sebeplere' dayandırılan teftişle ilgili konuşan Sancar, şunları söyledi:

"İstanbul ve diğer büyükşehir belediyelerini gasp etme yoklamalarını yapmaktadırlar. Eğer, hatırlatmak istemem ama, bu ülkede ilk belediyeye kayyum atandığında tereddütsüz bir şekilde ortak irade konabilseydi ne iktidar kayyum operasyonları düzenleyebilirdi ne de kirli oyunlarına başvurabilirdi.

'ACI GERÇEKLE SAMİMİ BİR YÜZLEŞME GERÇEKLEŞTİRMELİYİZ'

O gün yapmadığımızı bugün yapalım. Geciktik, ama ortak bir zaafın olduğunu da kabul etmek zorundayız. Bu acı gerçekle samimi bir yüzleşme gerçekleştirebilsek, yani ilk kayyum atandığında kuvvetli bir irade ortaya konamadığı, bunun da bugünkü gelişmelerin önünü açtığı gerçeğiyle yüzleşirsek, onu telafi edecek yolları daha kolay yaratırız."

banner112
'HALKIN MUTFAĞINA, TENCERESİNE DARBE YAPAN BİR İKTİDAR VAR'

Sancar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'faiz sebep, enflasyon netice' şeklindeki teziyle uygulamaya konan 'yeni ekonomi modelini' ve beraberinde getirdiği hayat pahalılığını da eleştirdi.

"Ekonomik krizi sözü artık yaşananları açıklamaya yetmiyor. Ortada çöküş var, yaşam mücadelesi var" diyen Sancar, şunları kaydetti:

"Daha zamlı maaşlar halkın cebine yansımadan iktidar zamlar ve operasyonlar çöktü. Vermeden alıyorlar, aldıklarıyla da yetinmiyorlar cepte kalanları da gasp etmeye çalışıyorlar.Halkın mutfağına, tenceresine, sofrasına darbe yapan bir iktidarla karşı karşıyayız."

'BAHÇELİ KÜRT HALKINA NE VERDİ?'

Sancar, Diyarbakır’da valilik ve kayyım yönetimindeki büyükşehir belediyesi tarafından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli adına hatıra ormanı hazırlanmasına sert sözlerle tepki gösterdi. “Bahçeli Kürt halkına ne verdi? Her gün Kürt halkına hakaret eden, nefreti körükleyen söylemden başka ne yaptı” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Menderes YILDIRIM
Menderes YILDIRIM - 7 gün Önce

Değerli Vatandaşlar;
Yıl ve Gün 15 Şubat 2015,
Yer Dolmabahçe,
HDP ve AKP İktidarı ve Hükumet Bürokrasisi ve AKP Grup Başkanı ile TOPLANTI yapılıyor.
AKP Hükumeti ve HDP 10 Maddelik Anlaşma yapılıyor.
BU ORTA da İKEN. . .
AKP + MHP Sürekli kendi yaptıklarını başkalarının üzerine SUÇ gibi atmalarını ANLIYORUM.
Anlıyorum da, ANLAMADIĞIM.
CHP ve İYİ P ile Millet İttifakının Partileri NEDEN HDP ile İFTİFAK yapan biz değiliz,
15 ŞUBAT 2015 tarihinde Dolmabahçede Anlaşma Yapan sizsiniz demiyor?
CHP ve İYİ P TBMM de ki konuşmalarında + MİTİNGLERDE ve Halk ile sohbetlerinde AKP ve HDP nin Dolmabahçe AKP ve HDP anlaşmasının RESİMLERİNİ Göstermiyor?
Hadi CHP ve İYİ Parti demiyorsa,
HDP Neden Biz CHP ve İYİ P ile değil de Siz AKP Hükumeti + AKP Grup Başkanı ile 15 Şubat 2015 tarihinde Dolmabahçe de ANLAŞMA YAPTIK DEMİYOR?
HDP TBMM de ki konuşmalarında + MİTİNGLERDE ve Halk ile sohbetlerinde AKP ve HDP nin Dolmabahçe anlaşmasının RESİMLERİNİ Göstermiyor?
Okuyucular Sizlerce de GARİP DEĞİL mi?
Acaba Birileri mi İZİN VERMİYOR?
Saygılarımla