İYİ Partili Dervişoğlu'ndan 'İBB'ye teftiş' çıkışı: Bu tezgahlardan Türk milleti yorulmuştur

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Dervişoğlu, İBB personellerine yönelik 'terör teftişi'ni değerlendirdi. Dervişoğlu, "Bu tezgahlardan Türk milleti yorulmuştur. Milletin iradesi her şeyin üzerindedir" dedi.

İYİ Partili Dervişoğlu'ndan 'İBB'ye teftiş' çıkışı: Bu tezgahlardan Türk milleti yorulmuştur

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu gerçekleştirdiği basın açıklamasında İBB personellerine yönelik 'terör teftişi'ni değerlendirdi. Dervişoğlu, "Ekonomik başarı diye açıkladıkları bu paketin gerçek bir soygun olduğu anlaşılmaya başlanınca İçişleri Bakanlığı eli ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na teftişe gidiyorlar" dedi.

Dervişoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bu tezgahlardan Türk milleti yorulmuştur. Milletin iradesi her şeyin üzerindedir. Siyaset tarihimiz bu iradeyi yok sayanların hazin sonları ile doludur. Memleketi yakarken İstanbul filmi seyretmeye kalkmayın. Terörist arıyorsanız müfettişleri değil savcıları göreve davet edip harekete geçirin.

Milletimiz tutulmayan sözler ile yeteri kadar oyalanmıştır, için boş vaatlerden de sıkılmıştır, bugün söylediğini yarın inkar eden AK Parti iktidarından da yorulmuştur. Milletin güvenini istismar eden bu iktidarın artık Türkiye'ye vereceği hiçbir şey kalmamıştır.

Bu iktidarın en büyük alameti farikası bozduğu işleri düzeltirken oradan kendisine kahramanlık çıkarmasıdır. Dün Allah'ın ayetini siyasete alet edenler bugün Türk lirası mevduatına döviz kuru üzerinden sınırsız faiz vermekle övünüyorlar. Hani siz faize karşıydınız? Hani nas varken kimseye laf düşmezdi?

Bu soygun düzeninin mimarı Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarıdır. Milletin Hazinesi adeta yağmalanmaktadır.

Hayat ilkeler devlet ise kurallar manzumesidir. Hayat ilkesiz devlet de kuralsız olmaz. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti tek adamın ruh haline göre yönetilemez."

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2021, 13:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
karanik kisiler
karanik kisiler - 6 ay Önce

öldürülen izmirli is adaminin %10 hissesine sahip olan sahisin mafya ile ilisileri kuvvetlimi?

SIRADAKİ HABER