banner126

Kılıçdaroğlu Diyarbakır'da konuştu: Dertlerinize talibim, çözeceğim

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır'da gençlerle bir araya geldiği toplantıda yoğun ilgi gördü. Kılıçdaroğlu, "Ne ezilen ne ezen, insanca hakça bir düzeni beraber getireceğiz" dedi. ne ezen ne ezilen hakça bir düzen

Kılıçdaroğlu Diyarbakır'da konuştu: Dertlerinize talibim, çözeceğim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır ziyaretini sürdürüyor. Diyarbakır'da gençlerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu'na yoğun ilgi gösterildi. Kılıçdaroğlu, CHP'ye üye olan yurttaşlara rozet takılması için gerçekleştirilen törende konuştu. "CHP'ye Diyarbakır'da fazla üye olan yok biliyorum. Bunun kabahati bizde. Sofranızda oturmadık, Ankara'da oturduk güzel güzel laflar ettik "niye bize oy vermiyorlar?" diye. Sizin dertlerinze talibim. Dertlerinizi çözeceğim. Emin olun az kaldı. Geliyor gelmekte olan ve geleceğiz." ifadelerini kullandı. 

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"Birlikte yapacağız. Büyük acılar çektiniz, dertleriniz, işsizlik, evlerde yoksulluk var hepsinin farkındayım. Türkiye büyük bir ülke imkanlarımız var. Bu imkanlar savurganca kullanılıyor. 

CHP'ye Diyarbakır'da fazla üye olan yok biliyorum. Bunun kabahati bizde. Sofranızda oturmadık, Ankara'da oturduk güzel güzel laflar ettik "niye bize oy vermiyorlar?" diye. Sizin dertlerinze talibim. Dertlerinizi çözeceğim. Emin olun az kaldı. Geliyor gelmekte olan ve geleceğiz. 

6 milyon 300 genç ilk kez sandığa gidecek, oy kullanacak, Türkiye'nin kaderini belirleyecek. Benim umudum ve beklentim gençlerden. Demokrasinin güvencesi sizler olacaksınız. 

Biz gençlerle gurur duyuyoruz. Ülkemizin bugünü ve geleceği gençlere emanet. Ben sadece sizin beklentilerinizi gerçekleştirmek için mücadele edeceğim.

Çatışmadan kaçınacağız. Bütün  bölge olarak hep beraber huzur içinde yaşayacağız. Orta Doğu'yu kast ediyorum. Bütün komşularımızla barış içinde huzur içinde yaşamak istiyorum.

CHP'ye katılan siz değerli kardeşlerime de yürekten teşekkür ederim. Önemli bir adım atıyoruz bunun farkındayım. CHP halkın partisi olmak adına önemli adımlar atıyor. 

Ne ezilen ne ezen olacak, insanca hakça bir düzeni beraber getireceğiz.

Yeni kadrolarla gençlerle kadınlarla yolumuza devam edeceğiz aydınlık parlak bir Türkiye'yi yeniden inşa etmek üzere. 

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2022, 12:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Günsel polat
Günsel polat - 3 ay Önce

C h p inancım sonsuz.

SIRADAKİ HABER