Kılıçdaroğlu'ndan mitinge çağrı: Ülkenin geleceği ile ilgili tek vaatleri sömürülmenizdir

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Twitter'dan yaptığı paylaşımda "Anayasamızın bize tanıdığı hakları kullanarak, milletimizin sesini dinlemek üzere, “Haydi Meydana” diyorum. İlk mitingimiz Mersin’de!" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan mitinge çağrı: Ülkenin geleceği ile ilgili tek vaatleri sömürülmenizdir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün partisinin olağanüstü MYK toplantısının ardından basın açıklamasında bulundu ve "Erken seçim talebi milletin talebi artık. Milletimizle birlikte omuz omuza bu işin üstesinden geleceğiz. Milletimize gideceğiz. 4 Aralık Cumartesi günü Mersin’deyiz" dedi.

Bu açıklamanın ardından Twitter'da paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, "Anayasamızın bize tanıdığı hakları kullanarak, milletimizin sesini dinlemek üzere, “Haydi Meydana” diyorum. İlk mitingimiz Mersin’de!" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, paylaşımlarında şu ifadelere yer verdi:

"Kifayetsiz Erdoğan’ın iktisadi temellerden tamamen uzak ekonomi yönetimi, liyakatsiz bürokratlar ile birleşince, ülke kaosa sürüklendi. Türk Lirası serbest düşüşe geçti. Mutfaklarımızda büyük bir yangın var. Marketlerde karne uygulamaları başladı. Esnafımız satacak mal bulamıyor.

Şahıs ve şürekâsı açık ve net söylüyorlar: “Ülkeyi o kadar fakirleştireceğiz ki, yurt dışından gelenler çok ucuza insanımızın emeğini sömürebilecek.” Ülkenin geleceği ile ilgili tek vaatleri sömürülmenizdir. Satacak bir şey kalmayınca, fakirliğimizi satmaya karar verdiler.

Ey Şahıs, ey ucube rejim, ey yarı cahil kadrolar, ey bu ucube koalisyonun dilini yutmuş küçük ortağı, bellidir ki sizde akıl galip gelmeyecek. Anayasamızın bize tanıdığı hakları kullanarak, milletimizin sesini dinlemek üzere, “Haydi Meydana” diyorum. İlk mitingimiz Mersin’de!"

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2021, 18:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aman dikkat !!!!!
Aman dikkat !!!!! - 1 hafta Önce

yine isid ortaligi kana bulamasin tedbirinizi alin sarayliya güvenmeyin!