banner126

Kulislerde seçim hareketliliği: Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı ne zaman belli olacak?

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve DEVA Partisi'nin cumhurbaşkanı adayının en erken gelecek yıl şubat veya mart ayında açıklanacağı öne sürüldü.

Kulislerde seçim hareketliliği: Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı ne zaman belli olacak?

Ankara’da Meclis kulislerinin en çok sorulan sorularından biri muhalefetin cumhurbaşkanı adayının kim olacağı ve bu ismin ne zaman açıklanacağı sorusu geliyor. 

Gazete Duvar'da yer alan habere göre, kulislere göre liderler ağustos ayından önce bu konuyu konuşmayacak. Parti kurmayları şu an liderlerin her ay bir siyasi parti genel başkanının ev sahipliğinde bir araya geldiğini hatırlatıyor ve “Bu tur tamamlanmadan adaylık konusunun ayrıntılarına girilmez” diyor.

Bu durumda bugüne kadar 3 kez toplanan liderler önümüzdeki 3 ay içinde de sırasıyla Gelecek Partisi, İYİ Parti ve son olarak Saadet Partisi’nde buluşacak. Böylece tur, temmuz ayı sonunda tamamlanmış olacak. Ancak sonraki toplantılarda da aday isminin değil seçimin kazanılması durumunda adım adım yapılacakların açıklanacağı, adayla ilgili konunun da yavaş yavaş konuşulmaya başlanacağı ifade ediliyor.

EN ERKEN ŞUBAT- MART

Parti kurmayları ismin belirlenip açıklanmasının en erken gelecek yıl şubat-mart ayını bulabileceğini ifade ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER