Rus Bakan, YPG'li heyeti ağırladı! Dışişleri açıklama yaptı

Son dönemlerde Beşar Esad yönetimiyle PKK'nın Suriye kanadı YPG arasında arabuluculuk görevi yürüten Rusya'dan yeni bir hamle geldi. Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, YPG'li heyeti ağırladı! Dışişleri'nden tepki geldi.

Rus Bakan, YPG'li heyeti ağırladı! Dışişleri açıklama yaptı

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, terör örgütü PKK'nın Suriye kanadı YPG ile Moskova'da görüştü. Bu ziyaret sonrasında Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, terör örgütü PKK/YPG güdümündeki bir grubun Rus resmi makamları tarafından üst düzeyde kabul edilmesinin kaygıyla karşılandığı kaydedildi.

ÜST DÜZEY PROTOKOL UYGULANDI

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, PKK/YPG'nin elebaşlarından İlham Amed başkanlığındaki bir heyeti cuma günü Moskova'da üst düzey bir protokolle ağırladı.

Heyette, terör örgütünün güdümündeki sözde Demokratik Suriye Meclisi üyeleri Sanharib Barsoum, Sihanok Dibo ve Hikmet Habib yer aldı. Görüşmede Cenevre'de süren Anayasa Komite çalışmaları ile Suriye ile PKK/YPG arasında yürütülen müzakereler ele alındı.

DIŞİŞLERİ'NDEN TEPKİ: KAYGILIYIZ

Öte yandan Ankara, PKK/YPG'nin Moskova'da ağırlanmasına sert bir açıklama ile tepki gösterdi. Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, terör örgütü PKK/YPG güdümündeki sözde "Suriye Demokratik Konseyi" unsurlarından oluşan bir grubun Rusya Federasyonu'na davet edilmesinin ve Rus resmi makamları tarafından üst düzeyde kabul edilmesinin kaygıyla karşılandığı kaydedildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet yıldıran
mehmet yıldıran - 6 gün Önce

adamlara niye kizıyoruzki? sen 15 temmuz finansörü diye suçladığın adamla davet edip görüşüyorsun.

Rusya lahmacun ikram etmemis!
Rusya lahmacun ikram etmemis! - 7 gün Önce

O kaygiyi suriyenin icine fitne sokarken duysaydiniz , amerikanin destegi ile pkk terör örgütü kuzey suriyeye yerlesmezdi.
Acaba rusya da akp liler gibi, pkk lilara lahmacun ikram etmislermidir?