Saadet Partisi'nden Çiftçi Kongresi: 'Pes etmeyin, bu şartlar bir gün değişecek'

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu düzenlediği kongrede, zor şartlara rağmen üretim gayretinde olan çiftlere "Pes etmeyin, bu şartlar bir gün değişecek!" diyerek seslendi.

Saadet Partisi'nden Çiftçi Kongresi: 'Pes etmeyin, bu şartlar bir gün değişecek'

Saadet Partisi, çevrim içi kongrelerinin ikincisinde üretemez hale getirilen çiftçilerin sorunlarını kendilerinden dinledi.

Zoom üzerinden gerçekleşen kongrede, 81 ilde toprağa birbirinden farklı tohumlar atarak üretmek isterken geçim mücadelesi ile baş başa bırakılan çiftçiler; yaşadıkları sıkıntıları, pandeminin getirdiği yükü, iktidar eliyle nasıl üretemez hale getirildiklerini ve ürünlerinin nasıl zayi edildiğini ifade etme fırsatı buldu.

Saadet Partisi sosyal medya üzerinden kongreden kesitler yayınladığı videolarla çiftçinin yaşadığı sorunları, taşıdığı derdi bir kez daha paylaştı.

Genel Başkan Karamollaoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen Çiftçi Kongresi, Youtube üzerinden de canlı olarak yayınlanırken; sorunlara ilişkin ortak akılla ulaşılan çözüm önerileri Kongre Bildirisi hazırlanarak kamuoyuyla paylaşıldı.

YORUM EKLE