'Savaş içinde olan Suriye’de bile enflasyon 13,1 iken Türkiye'de 17,53...'

İYİ Partili İsmail Tatlıoğlu, enflasyon rakamlarının yüzde 17.53'e yükselmesine ve AKP'nin ekonomi yönetimine tepki gösterdi.

'Savaş içinde olan Suriye’de bile enflasyon 13,1 iken Türkiye'de 17,53...'

İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu Meclis'te yaptığı basın açıklamasında, "Savaş içinde olan Suriye’de bile enflasyon 13,1’dir. Dünyada bize benzetilen ekonomilerin yıllık enflasyon ortalaması 5.2’dir, Türkiye'de bunun 3,5 katıdır. Bu, partili cumhurbaşkanlığı sisteminin bir sonucudur." dedi.

Dünya ortalamasının beş katı civarında olan enflasyon rakamlarına, elektrik ve doğal gaz zamlarının da dahil olmadığını belirten Tatlıoğlu, "Bu rakamlar, gelişmiş ülkelerin yaklaşık 7 katı, gelişmekte olan ülkelerin 4 katıdır. OECD’de ortalama yıllık enflasyon yüzde 3’tür, Türkiye’de 17,53’tür. Türkiye, enflasyonda dünya rekoruna sahip bir ülkedir." dedi.

"AK Parti’nin ortalama enflasyonunun 9,20; partili cumhurbaşkanlığında enflasyonun 16,10 olduğunu" dile getiren Tatlıoğlu, "Savaş içinde olan Suriye’de bile enflasyon 13,1’dir. Dünyada bize benzetilen ekonomilerin yıllık ortalaması 5.2’dir, Türkiye'de bunun 3,5 katıdır. Bu, partili cumhurbaşkanlığı sisteminin bir sonucudur." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayri EŞKİL
Hayri EŞKİL - 1 ay Önce

Yine iyi güldürdünüz bizleri Market fiyatları 300 kat artan bir ülkede 5 000 lik banknot basılmış ve eflasyon 13 HahHAH HA ancak buna siz inanırsınız.