'Cincon' lafı tepki çekti: 6 Kasım’da 6 tane atmıştık, siz 7 Aralık’ta 7 tane attınız!

Türk futbolunun ezeli rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe kulüplerinin kadın futbol takımları ilk kez karşı karşıya geldi...

'Cincon' lafı tepki çekti: 6 Kasım’da 6 tane atmıştık, siz 7 Aralık’ta 7 tane attınız!

Galatasaray ile Fenerbahçe kulüplerinin kadın futbol takımları 'Kadına Şiddete Hayır' sloganıyla özel maçta karşı karşıya geldi. Fenerbahçe Başkanvekili Erol Bilecik'in maçtan sonra kullandığı sözler tepki çekti.

Türk futbolunun ezeli rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe kulüplerinin kadın futbol takımları ilk kez karşı karşıya geldi. Kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak için Nef Stadı’nda oynanan özel maçta sarı lacivertliler rakibini 7-0 mağlup etti.

Maçtan sonra soyunma odasına inerek takımı tebrik eden Fenerbahçe Başkanvekili Erol Bilecik’in yaptığı konuşma olay oldu. Bilecik, mücadele sonrasında futbolcularına ‘acımasız davrandınız’ dedi ve Galatasaray’ı kastederek ‘cincon’ ifadesini kullandı.

“‘6 KASIM’DA 6 ATTIK, 7 ARALIK’TA 7 TANE ATTINIZ”

banner112
Bilecik’in Fenerbahçe kanalında yayınlanan o anlarda şu sözleri kullandı: 

“Canı gönülden tebrik ediyorum. Müthiş bir oyun oldu. Bizleri gururlandırdınız yani işin güzel tarafı biz Galatasaray’a, Cincon’a 6 Kasım’da 6 tane atmıştık, siz 7 Aralık’ta 7 tane attınız.”

Galatasaray Başkanı Burak Elmas ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un birliktelik mesajı vererek organize ettikleri maçın ardından Erol Bilecik’in bu tarz söylemlerde bulunması sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Galatasaraylı taraftarlar Bilecik’e kullandığı ifadeler nedeniyle tepki gösterdi.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER:

YORUM EKLE