Domenec Torrent'ten Fatih Terim'e çok konuşulacak gönderme

Galatasaray Teknik Direktörü Domenec Torrent, 3-2'lik Sivasspor mağlubiyetinin ardından yaptığı açıklamada eski teknik direktör Fatih Terim'in dönemine göndermede bulundu. Torrent, 'Göreve geldiğimiz de takım tamamen boş haldeydi' dedi.

Domenec Torrent'ten Fatih Terim'e çok konuşulacak gönderme

Süper Lig 35. haftasında Sivasspor’a 3-2 yenilen Galatasaray’da Teknik Direktör Domenec Torrent’in maç sonu isyanı vardı.

Maç içinde kaçırdıkları pozisyonlara değinen ama mağlubiyetin sorumluluğunu üstlendiğini söyleyen Torrent, Fatih Terim dönemine de gönderme yaptı. “Geldiğimizde analist bile yoktu, kulüp boştu” diyerek kendisinden önce görev yapan Terim’in dönemini eleştiren Torrent, oyuncuların her şeye rağmen karakterli davrandığını belirtti.

Galatasaray’da başkanlık seçimi krizi nedeniyle kulüpte her şeyin durduğunu ve çalışmanın çok zor olduğunu söyleyen İspanyol teknik adam, “Galatasaray’ın 20 yıl öncesini unutun gitsin. Şu anda gerçekliği yaşamamız lazım” ifadelerini kullandı.

Domenec Torrent’in maç sonu açıklamaları:

Tamamen düzensiz ve maalesef diyeceğimiz bir maç oldu. Üç tane top içeri girdi, Muslera durduramadı maalesef. Bunları bütün hafta boyunca oyunculara söyledik. Ama oyun stilinden çok kalbimizle oynadık. Ama sıkıntı yok, kaybettiğimiz zaman antrenörün suçudur ve bunu kabul etmek durumundayım.

'BİR GÜN ANLATIRIM O ZAMAN ANLARSINIZ'

Altay maçından sonra da aynı şeyleri söyledim. İlk yarıda 5 tane pozisyon yakalamıştık, hepsi gol olabilirdi. Bu maçta da aynısı oldu, 1,5 kere geldiler ama 3 kere gol attılar. O yüzden Galatasaray bu durumda. İsterseniz size bir gün açarım. Hem içeride hem dışarıda Galatasaray’ı nasıl bulduk. Belki o zaman nedenini anlarsınız.

'KULÜBÜ BOŞ ŞEKİLDE BULDUK'

Göreve geldiğimiz de takım tamamen boş haldeydi. Analisti yok, sanki yangından mal kaçırıyormuş gibi bir ortamdayken 3 tane maçımız oldu gelir gelmez. Bu şekilde bulduk takımı. Oyuncular gerçekten kulübün sahip olduğu en büyük değerler. Biz boş şekilde bulduk kulübü. Onlar sayesinde elimizden geleni yaptık en başta 1 ay boyunca.

'1 AYDIR ÇALIŞMAK ÇOK ZOR'

Ama Galatasaray’ın 20 yıl öncesini unutun gitsin. Şu anda gerçekliği yaşamamız lazım. Bizim karşılaştığımız şey kötü durumdaki bir kulüp. Biraz dur demek gerekiyordu, bence dur demeyi başardık. Ama son 1 aydır gerçekten çalışmak çok zor. Büyük vakit kayıplarına sebep olabiliyor. Çünkü kulüp durmuş durumda. Ne transfer yapabiliyoruz, her şey durmuş durumda 1 aydır. Her gün bu şekilde.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER