Fenerbahçe'de Kim Min-Jae ve Arda Güler şoku

Süper Lig'in 36. haftasında Beşiktaş derbisine çıkacak olan Kanarya'da Kim Min-Jae ve Arda Güler sakatlandı. Güney Koreli stoper, sağ ayak talus kemiğindeki ağrı şikayeti nedeniyle ülkesine gitti. Arda Güler'in ise kalça kasık bölgesindeki ağrı sonrası tedavisine başlandığı açıklandı.

Fenerbahçe'de Kim Min-Jae ve Arda Güler şoku

Süper Lig'de 11 maçlık yenilmezlik, 7 maçlık galibiyet serisi yakalayan ve 36. haftada derbide Beşiktaş 'a konuk olacak olan Fenerbahçe 'de son dakika gelişmesi... Sarı Lacivertliler, Güney Koreli stoperi Kim Min-Jae ile genç yıldızı Arda Güler'in sağlık durumu hakkında açıklama yaptı. Kanarya, Kim Min-Jae'nin tedavi için ülkesi Güney Kore'ye gideceğini, Arda Güler'in ise kalça kasık bölgesindeki ağrı sonrası tedavisine başlandığını açıkladı.

Kulüpten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Profesyonel futbolcularımızdan Kim Min-Jae’nin bir süredir devam eden sağ ayak talus kemiğindeki ağrı şikayeti nedeniyle ülkesi Güney Kore’ye gitmesine karar verilmiştir. Oyuncumuzun kesin durumu doktorlar arasında yapılacak konsültasyonlar neticesinde netlik kazanacaktır.

Genç oyuncumuz Arda Güler’in ise kalça kasık bölgesinde devam eden ağrıları nedeniyle pelvik bölgeye yönelik Acıbadem Altunizade Hastanesinde çekilen MR’ına göre sağ acetabulum ve iliak kemik bölgesinde yaygın stres reaksiyonu ile ödem ve iliopsoas kas tendon bileşkesinde zorlanma-tendinit bulguları saptanmıştır. Oyuncumuzun tedavisine başlanmıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER