Fenerbahçe'den Borsa İstanbul'da tarihi kâr

Hisseleri Borsa İstanbul'da işlem gören kulüplerin 2021 yılı üçüncü çeyrek verileri açıklandı. Fenerbahçe toplam 257 milyon TL ile Borsa İstanbul'da tarihinin en büyük kârına imza attı. Beşiktaş ve Trabzonspor ise zarar etti.

Fenerbahçe'den Borsa İstanbul'da tarihi kâr

Ajanspor'dan Ceyhun Kaburlu'nun haberine göre, hisseleri Borsa İstanbul'da işlem gören kulüplerin 2021 yılı üçüncü çeyrek verileri açıklandı. Buna göre Fenerbahçe tarihinin en yüksek kârına ulaştı.

TRABZONSPOR VE BEŞİKTAŞ'TA ZARAR

Sarı lacivertli kulüp toplam 257 milyon TL kâr elde etti. Trabzonspor ve Beşiktaş ise zarar açıkladı. Trabzonspor'un zararı 66 milyon lirayı bulurken Beşiktaş'ın üç aylık zararı 6 milyon lira oldu.

FENERBAHÇE ZARARDAN KARA GEÇTİ

Fenerbahçe geçen yıl aynı dönemde ise 30.1 milyon lira zarar açıklamıştı. Sarı lacivertlilerin geliri de 120 milyon TL'den 471 milyon liraya yükseldi.

KRİPTO PARA ATEŞLEDİ

Bunda Fenerbahçe'nin kripto para sektörüne girişinin etkisi büyük oldu. Böylece sarı-lacivertli kulüp tarihinde ilk kez Haziran-Ağustos döneminde 257 milyon lira kâr açıklamış oldu.

FENERBAHÇE TOKEN FARKI

Geçtiğimiz günlerde Paribu iş birliğiyle çıkarılan "Fenerbahçe Token" isimli taraftar tokeni büyük ilgi görmüştü. Sarı-lacivertli kulübün başkanı Ali Koç da bu projeden kasalarına önemli bir kazanç beklediklerini açıklamıştı.

YORUM EKLE