Fenerbahçe'den Galatasaray'a jet yanıt: Davetimiz hala geçerlidir

Galatasaray, Fenerbahçe'nin son dönemdeki 28 şampiyonluk açıklamalarının ardından bir açıklama yayınlamıştı. Açıklamanın hemen ardından Fenerbahçe'den ezeli rakibi Galatasaray'a yanıt geldi.

Fenerbahçe'den Galatasaray'a jet yanıt: Davetimiz hala geçerlidir

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında 1959'dan önceki şampiyonlukları hatırlatarak formalarına 5 yıldız ekleyeceklerini duyurmuş, "28 şampiyonlukla ilgili olarak 427 gündür TFF'den cevap alamadık. Göreceğiz tarihi yok mu sayacaklar" ifadelerini kullanmıştı. Galatasaray 'dan konu ile ilgili bir açıklama gelmişti.

Galatasaray'ın açıklaması şu şekildeydi:

Değerli Kamuoyunun Dikkatine,

Son günlerde Süper Lig şampiyonlukları konusunda, hukuki temeli ve geçerliliği bulunmayan, gayriciddi iddiaların yeniden gündeme getirilme çabalarını dikkatle takip ediyoruz.

Bilindiği gibi, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde yapmış olduğu meşruiyeti bulunmayan 28 şampiyonluk konulu başvuruya karşı Galatasaray Spor Kulübü tarafından Türkiye Futbol Federasyonu’na 23 Mart 2021 tarihli dilekçemiz ile başvurulmuştu.

Devam eden süreçte, 21 Nisan 2021 tarihli ikinci dilekçemiz ile ilk başvurumuza ek beyan ve itirazlarımız da Türkiye Futbol Federasyonu’na iletilmişti.

Söz konusu dilekçelerimiz vasıtasıyla Fenerbahçe Spor Kulübü’nün hiçbir hukuki dayanağı olmayan iddialarına konu başvuru ile buna bağlı taleplerin neden reddedilmesi gerektiği Türkiye Futbol Federasyonu’na detaylıca izah edilmiştir.

Galatasaray Spor Kulübü, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün sözde iddiasına ilişkin Türkiye Futbol Federasyonu nezdindeki hukuki süreci son derece yakından takip etmektedir ve ilerleyen dönemlerde de takip etmeye devam edecektir.

Galatasaray Spor Kulübü, bugün itibariyle müzesindeki 22 şampiyonluk kupasıyla ve dört yıldızı ile Türkiye’nin en çok Süper Lig Şampiyonluğu olan kulübüdür.

FENERBAHÇE'DEN JET YANIT 

Galatasaray'ın bu açıklamalarının hemen ardından Fenerbahçe'den cevap gecikmedi. Sarı lacivertli kulüp resmi sosyal medya hesaplarından 'Davetimiz hala geçerli' başlığıyla kısa bir açıklama yayınladı.

Fenerbahçe'nin Galatasaray'a verdiği yanıt:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER