Fenerbahçe'den Trabzonspor'un şampiyonluk pankartına sert tepki: Savcılar göreve!

Trabzonspor'un şampiyonluğunu ilan etmesinden birkaç dakika sonra Fenerbahçe sosyal medya hesabından çok sert bir açıklama yayımlandı. Açıklamada, Trabzonspor tribünlerinde yer alan bir pankartta 2015'te Fenerbahçe takım otobüsüne düzenlenen silahlı saldırıya bir gönderme olduğu ve FETÖ'nün 2011 Şike Kumpası'nı sahiplendiği öne sürülerek 'Terör örgütünün duruşunu sahiplenen, takım otobüsümüze yapılan saldırıyı meşrulaştıran, toplumu kin, nefret ve ayrışmaya sürükleyen bu pankartın tribünde yer almasına izin verenler hakkında savcıları göreve çağırıyoruz!' ifadeleri yer aldı.

Fenerbahçe'den Trabzonspor'un şampiyonluk pankartına sert tepki: Savcılar göreve!

Süper Lig'in 35. haftasında sahasında Antalyaspor'u ağırlayan Trabzonspor, rakibiyle 2-2 berabere kaldı ve bitime 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. 

Bordo-mavililerin 38 yıllık şampiyonluk hasretine son verdiği bitiş düdüğünün ardından Fenerbahçe sosyal medya hesabından çok sert bir açıklama yayımlandı. Açıklamada, Trabzonspor taraftarlarının maç esnasında tribünlerde açtığı pankartta bulunan figürlerin 2015 yılında Rize'de takım otobüsüne gerçekleştirilen saldırıya bir gönderme olduğu savunularak 'Savcılar göreve! Terör örgütünün duruşunu sahiplenen, takım otobüsümüze yapılan saldırıyı meşrulaştıran, toplumu kin, nefret ve ayrışmaya sürükleyen bu pankartın, tribünde yer almasına izin verenler hakkında savcıları göreve çağırıyoruz!' ifadeleri kullanıldı.

Söz konusu pankartta resmedilmiş olan Trabzonspor teknik direktörü Abdullah Avcı'nın omzunda bir tüfeğin asılı bulunduğu ve tüfeğin namlusunun ucunda Fenerbahçe'nin sembolü kanarya yer aldığı görülüyor. Kanarya'nın taşıdığı pankartta ise '2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspor' ifadeleri bulunuyor.

banner112
Sarı-lacivertli kulübün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlar şu şekilde:

Savcılar göreve! Terör örgütünün duruşunu sahiplenen, takım otobüsümüze yapılan saldırıyı meşrulaştıran, toplumu kin, nefret ve ayrışmaya sürükleyen bu pankartın, tribünde yer almasına izin verenler hakkında savcıları göreve çağırıyoruz!

Savcılar göreve! Halkı, taraftarları birbirine düşüren Trabzonspor kulübünün yaptıklarının karşılıksız kalmaması için Türkiye Cumhuriyeti savcılarını göreve davet ediyoruz!

Bir şehir takımı, milyonlarca taraftarı olan ülkenin değerine saldırıyor! FETÖ ağzıyla konuşuyor, silahlı saldırıya gönderme yapıyor!

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2022, 23:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER