Futbolcu Christian Eriksen Danimarka-Finlandiya maçında bayıldı

Danimarka'nın yıldızı Finlandiya karşısında oldukça talihsiz bir durum yaşadı. Christian Eriksen karşılaşmanın 44. dakikasında baygınlık geçirdi. UEFA'dan yapılan açıklamada "Christian Eriksen’in hastaneye kaldırıldığı ve durumunun stabil olduğu öğrenildi" denildi.

Futbolcu Christian Eriksen Danimarka-Finlandiya maçında bayıldı

Euro 2020'de B Grubu'nun açılış maçı olan Danimarka-Finlandiya karşılaşmasının ilk yarısı talihsiz bir duruma sahne oldu.

Danimarka'nın kariyerini Inter'de sürdüren yıldızı Christian Eriksen karşılaşmanın 44. dakikasında fenalık geçirdi ve yaşam savaşı verdi. Sahaya giren sağlık görevlileri Eriksen'e kalp anında müdahale yaparken, büyük panik yaşandı. Yaşanan bu durumun ardından ilk yarı sona ererken, sağlık görevlileri tarafından kenara alınan Eriksen'e yapılan müdahale devam ediyor.

Hem iki takım oyuncularının hem de maçı tribünde ve ekran başında takip eden isimlerin büyük bir endişeye kapıldığı olay sonrasında Eriksen'e kalp masajı yapıldı. Yaşanan bu durumun ardından karşılaşma ileri bir tarihe ertelendi.

Resim

İşte o baygınlık anı: 

banner112

Eriksen'in saha dışına götürüldüğü anlara ait fotoğraflar ortaya çıktı. Fotoğrafta futbolcunun gözlerinin açık olduğu görüldü. Christian Eriksen'in bu fotoğrafı futbolcunun bilincinin yerinde olduğu yorumlarını getirdi.  

Danimarka ile Finlandiya arasındaki karşılaşmada Christian Eriksen'in kalbi kurdu, sağlık ekipleri kalp masajı yaptı. UEFA'dan yapılan açıklamada "Christian Eriksen’in hastaneye kaldırıldığı ve durumunun stabil olduğu öğrenildi" denildi.

UEFA'DAN YENİ AÇIKLAMA

UEFA'dan yapılan yeni açıklamada, "Christian Eriksen’in hastaneye kaldırıldığı ve durumunun stabil olduğu öğrenildi" denildi.

BİR AÇIKLAMA DA DANİMARKA'DAN

Danimarka Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada ise "Christian Eriksen'in bilinci açık durumda" denildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2021, 21:08
YORUM EKLE