Galatasaray'ın hedefindeki isim, ülkesinde mahsur kaldı

Transferin son virajında bir orta saha transferi yapmak için şartları zorlayan Galatasaray'da yeni bir alternatif ortaya çıktı. Galatasaray, Roma'nın satmayı planladığı Gineli ön libero oyuncusu Amadou Diawara için devrede. Gine'nin Fas ile oynayacağı maç için ülkeye giden Diawara, askeri darbenin gerçekleşmesinin ardından ülkede mahsur kaldı. 

Galatasaray'ın hedefindeki isim, ülkesinde mahsur kaldı

Sky Italia'nın haberine göre sarı-kırmızılılar, 24 yaşındaki Gineli futbolcu için Amadou Diawara için Roma ile ilk temasları gerçekleştirdi ve İtalyan ekibi de ayrılığa onay verdi.

Galatasaray'ın oyuncuyu kiralık olarak kadrosuna katmak istediği ve futbolcu cephesiyle sözleşme üzerine pazarlıkların yapıldığı kaydedildi. 

Transferin gerçekleşmesine dair sarı-kırmızılıların önünde büyük bir engel bulunuyor. Gine'nin Fas ile oynayacağı maç için ülkeye giden Diawara, askeri darbenin gerçekleşmesinin ardından ülkede mahsur kaldı. 

Uçuşların yasaklandığı ülkede futbol federasyonu başkanı oyuncuları çıkarmak için çalışmalarını sürdürüyor. Galatasaray'ın kalan kısa sürede bu transferi sonlandırıp sonlandıramayacağı merak konusu.

2015'te Bologna'ya 600 bin Avro bedelle imza attıktan sonra geçirdiği sezonla kendini gösteren Diawara, 1 sezon sonra 2016'da 14.5 milyon Avro bedelle Napoli'nin yolunu tuttu. Burada 3 sezon geçiren 24 yaşındaki oyuncu, 2019'da 21 milyon Avro bonservis bedeliyle Roma'da geçiş yaptı. 

Diawara, Roma'da 60 maça çıkarken 2 gol ve 1 asistlik performan sergiledi. Mourinho'nun gelmesinin ardından gözden düşen Diawara, bu sezon sadece 7 dakika süre alabildi.  

YORUM EKLE