Liverpool'un yıldızına şok: Askeri darbenin ortasında kaldı

İngiliz devi Liverpool'un Gineli futbolcusu Naby Keita askeri darbe nedeniyle ülkesinde mahsur kaldı. Oyuncu, takımının ayarladığı özel jetle ülkeyi terk edecek.

Liverpool'un yıldızına şok: Askeri darbenin ortasında kaldı

Gine’de meydana gelen askeri darbe nedeniyle FIFA tarafından Fas-Gine maçı ertelenmişti. Gine’de bulunan bazı oyuncuların ise ülkeden çıkış yapamadığı ve kulüplerinden destek beklediği ifade edildi.

İkinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilen ülkede futbolcuların durumlarının şu an için iyi olduğu ifade edilirken İngiliz ekibi Liverpool, Naby Keita’yı geri döndürmek için harekete geçti.

Liverpool forması giyen Gineli Naby Keita’nın dışında, Fas Milli Takımı kaptanı Wolves defansı Romain Saiss, QPR oyuncusu Faslı Ilias Chair, Watford’un Faslı orta saha oyuncusu Imran Louza ve sol beki Adam Masina ve Paris Saint-Germain’in sağ beki Faslı Achraf Hakimi darbenin ortasında kalan futbolcular arasında yer alıyor.

ÖZEL JETLE ÜLKEDEN ÇIKARILACAK

Liverpool takım sözcüsü, Naby Keita ile iletişim halinde olduklarını ve yıldız oyuncuları Liverpool’a güvenli bir şekilde getirmek için yetkililerle birlikte harekete geçtiklerini kaydetti. Liverpool’un temasları sonrası Keita, Gine’den çıkarılacak. Keita için özel jet gönderilecek ve futbolcu İngiltere’ye dönecek.

Faslı oyuncuların ise ve ekibin bir süre otellerinde mahsur kaldıktan sonra ülkelerinin büyükelçiliklerinin de yardımıyla güvenli bir şekilde ülkeden ayrıldıkları ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2021, 00:39
YORUM EKLE