Maç öncesi stat karıştı: Fransız polisi Galatasaraylı taraftarlara müdahale etti

UEFA Avrupa Ligi E Grubu'nda oynanacak Marsilya-Galatasaray maçı öncesi bir Fransız taraftarın Galatasaraylıların bulunduğu tribüne yaklaşarak Yunanistan bayrağı açması bir anda ortalığı karıştırdı. Fransız polisi, tepki gösteren sarı-kırmızılı taraftarlara biber gazıyla müdahalede bulundu.

Maç öncesi stat karıştı: Fransız polisi Galatasaraylı taraftarlara müdahale etti

UEFA Avrupa Ligi E Grubu'nda oynanacak Marsilya-Galatasaray maçı öncesi iki takımın Veledrom Stadı'nı doldurmaya başladığı anda ortalık bir anda karıştı.

Bir Fransız taraftarın Galatasaraylıların bulunduğu tribüne yaklaşarak Yunanistan bayrağı açması, sarı-kırmızılı taraftarların tepkisini topladı. Olayların büyümesiyle birlikte Fransız polisi, Galatasaraylı taraftarların olduğu bölüme biber gazıyla müdahalede bulundu.

MAÇ ÖNCESİ 'YÜKSEK GÜVENLİK ÖNLEMİ' ALINMIŞTI

banner112
Fransa'da oynanacak Marsilya-Galatasaray maçından bir gün önce Fransız kulübü, karşılaşmayı "Yüksek Güvenlik Önlemi" kapsamına almıştı. Kırmızı alarm durumuna geçen Marsilya, tribünlerde çıkması beklenen olayları engellemek istemişti.

Fransa'da yayın yapan La Provence gazetesine açıklamalarda bulunan Marsilya İletişim Direktörü Jacques Cardoze, "Taraftarların karşı karşıya gelmesinin önüne geçmek için her şeyi yapacağız" demişti.

MAÇ BAŞLADI, GERGİNLİK BİTMEDİ

22:00'da başlayan maçın 36. dakikasında, Galatasaray ile Marsilya tribünleri arasında yaşanan gerginlikten dolayı maça 10 dakika ara verildi.

Galatasaray ile Marsilya takımı taraftarları bulundukları kale arkasından birbirlerine meşale attılar. Meşalalelerden biri sahaya gelince hakem maçı durdurdu. Maçın durmasıyla gerginlik daha da yükseldi. Bazı Fransız taraftarlar polis kortejini yararak Galatasaray tribünlerine geçmeye çalıştılar.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2021, 22:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
1
1 - 8 ay Önce

1

SIRADAKİ HABER