Mahkeme engeli kaldırdı: Galatasaray seçime gidiyor

İstanbul 10. Asliye Hukuk Mahkemesi Galatasaray'da seçime getirilen tedbir kararına yapılan itirazı kabul etti. Galatasaray’ın 23-30 Nisan’daki seçimine konan tedbiri kaldırdı.

Mahkeme engeli kaldırdı: Galatasaray seçime gidiyor

Galatasaray Kulübü, seçim gündemi içerisinde hareketli bir dönemden geçiyor.

10. Asliye Hukuk Mahkemesi Galatasaray üyelerinden avukat Fırat Develioğlu'nun genel kurul kararına koydurduğu tedbir başvurusuyla ilgili kararı verdi. Mahkeme, Galatasaray’ın 30 Nisan’daki seçimine konan tedbiri kaldırdı.

banner112
Sarı-Kırmızılı kulüp 30 Nisan’da seçimini yapıp yeni başkanını belirleyecek.

Konuyla ilgili konuşan Galatasaray Divan Kurulu üyesi Av. Metin Sinan Aslan, "Galatasaray'da seçim 30 Nisan'da yapılacak. Resmi olarak da açıklanmasını bekliyoruz. Burak Elmas bundan sonra yapılacak seçimlere katılma hakkında sahip olacak. Bu seçim bakımından uygulanma ihtimali yok. Önümüzdeki seçimlerde katılabilirler" dedi.

Av. Metin Ünlü ise, "Galatasaray camiasına hayırlı olsun. Bu karar sonrası umarım kulübün önü açılır" ifadelerini kullandı.

Ünlü, "Hakim çok doğru bir karar verdi. Bakın Galatasaray'ın bütçesi belli değil. Bu karar çıkmasa maddi manevi zararları olurdu. Bu karar çok doğru ve hukukidir" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER