Süper Lig'in yayıncısı kim olacak: TFF Başkanı'ndan 'ihale' açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Servet Yardımcı, İstanbul'da düzenlenecek Avrupa Ligler Birliği 39. Genel Kurulu öncesinde gala yemeğinde açıklamalarda bulundu. Yardımcı, yayın ihalesi ile ilgili olarak "İstişare halindeyiz. Görüşmelerimiz devam ediyor. Olumlu ilerliyor. Tüm futbolseverlerin merak ettiği soru bu. En kısa zamanda bu merakı gidermek için çabalıyoruz. Yakın zamanda pozitif haberimizi almış olursunuz" dedi.

Süper Lig'in yayıncısı kim olacak: TFF Başkanı'ndan 'ihale' açıklaması

Türkiye'nin futbolda lobi gücünü artırması gerektiğini belirten Servet Yardımcı, "Türkiye, Avrupa'da lobisi güçlü bir ülke. Türk futbol ailesi olarak bu gücümüzü daha da artırmalıyız. Kulüpler Birliğini tebrik ediyorum. Avrupa Ligler Birliğinin genel kurulunu burada düzenliyorlar. Hem TFF hem de kulüpler olarak her yönetimde ve kurullarda daha fazla temsilciyle yer almalıyız. Türkiye çok önemli bir futbol ülkesi. Bizim Avrupa futboluna katacağımız önemli değerler var. İstanbul, çok önemli bir futbol şehri. Dünya futbolunun kalbinin attığı bir şehir. Geçen sene olduğu gibi bu sene ağustos ayında UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Konferans Ligi kura çekimleri İstanbul'da yapılacak. Bu etkinlikleri alarak kendimizi daha çok tanıtmalıyız. Lobi gücümüzü artırmalıyız." diye konuştu.

banner112
Finansal Fair-play konusunda sıkıntılar olduğunu aktaran Yardımcı, "Sadece Türk takımlarının değil Kovid-19'dan dolayı birçok kulüp büyük bir sıkıntı içinde. UEFA yeni kriterler getirdi. 2023'ten sonra bunlar devreye girecek. Bu geçiş sürecini birlik ve beraberlik içinde, samimi bir şekilde çalışacak aşarız. UEFA da bizim çektiğimiz sıkıntıları ve zorlukları biliyor, bizi anlayışla karşılıyor. Yeter ki samimi olarak kendimiz anlatalım. UEFA yönetiminde olduğum için en son Beşiktaş Kulübünün sunumunda yanlarındaydım. TFF olarak kulüplerimizin yanında olduğumuzu dile getirdik. Onlar da anlayışla karşıladı. Negatif bir sonuç beklemiyorum. Kulüplerimizin şu anda sıkıntısı yok ama orta ve uzun vadede daha profesyonel, birlik beraberlik içinde çalışma ortamı oluşturmamız lazım." ifadelerini kullandı.

Servet Yardımcı, futbolda devam eden yayın ihalesi süreciyle ilgili soru üzerine, "İstişare halindeyiz. Görüşmelerimiz devam ediyor. Olumlu ilerliyor. Tüm futbolseverlerin merak ettiği soru bu. En kısa zamanda bu merakı gidermek için çabalıyoruz. Yakın zamanda pozitif haberimizi almış olursunuz. Şu anda doğru yoldayız. İstişare ederek görüşmeleri yürütüyoruz." şeklinde görüş belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER