Temsilcilerimiz için kura günü: Fenerbahçe ve Galatasaray'ın eşleşme ihtimali güçlü

Bugün UEFA organizasyonlarının kura çekimi var. Şampiyonlar Ligi play-offları 13.00, Avrupa Ligi 14.00 ve Konferans Ligi kura çekimi 15.00'te gerçekleşecek. UEFA'nın yeni kararına göre Fenerbahçe ve Galatasaray play-off turunda eşleşebiliyor. Temsilcilerimiz Fenerbahçe ve Galatasaray'ın eşleşme ihtimali yüzde 33.3 olarak belirlendi.

Temsilcilerimiz için kura günü: Fenerbahçe ve Galatasaray'ın eşleşme ihtimali güçlü

UEFA'nın eleme statüsünü değiştirmesi sonrası Fenerbahçe ile Galatasaray, Avrupa Ligi Play-Off Turu'nda birbirleriyle eşleşebilir duruma gelmişti. Sarı-kırmızılılar, 3. eleme turunda St.Johnstone'u elerse play-off turuna katılmaya hak kazanacak ve sarı-lacivertlilerin rakibi olma şansı yakalayacak. Avrupa'da temsilcilerimizin eşleşme ihtimali ise yüzde 33.3 oldu.

TRABZON VE SİVAS'IN TUR ATLAMASI GEREKİYOR

Galatasaray'ın Fenerbahçe ile eşleşebilmesi için önce 3. ön eleme turunda St.Johnstone'u elemesi gerekiyor. Play-off turunda ezeli rakiplerin eşleşme şansı ise yüzde 33.3.

Konferans Ligi'ndeki temsilcilerimiz için de pla-off turundaki muhtemel rakipler belli olacak. Trabzonspor'un da Molde, Sivaspor'un da Dinamo Batumi'yi elemesi gerekiyor bu tura çıkabilmesi için.

Şampiyonlar Ligi kura çekimi 13.00'te başlayacak ve birer saat arayla sırasıyla Avrupa Ligi ve Konferans Ligi kura çekimi gerçekleşecek. Bilindiği gibi Beşiktaş, gruplara direkt katılım sağlıyor.
 

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2021, 11:11
YORUM EKLE