TFF'nin yeni başkanı Mehmet Büyükekşi oldu!

Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu'nda tek aday olan Mehmet Büyükekşi, başkanlığa seçildi. Mehmet Büyükekşi, 209 delegenin 158'inin oyunu aldı. Başkan Büyükekşi, "Tüm kurullardan istifa talep ediyorum. Bembeyaz bir sayfa ile yola çıkmayı istiyoruz" dedi.

TFF'nin yeni başkanı Mehmet Büyükekşi oldu!

Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu'nda tek aday olan Mehmet Büyükekşi, başkanlığa seçildi. Büyükekşi'nin yönetim kurulu aday listesi belli oldu.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin yönetim kurulu listesi şu şekilde oldu;

Eski yönetimden Hamit Altıntop, Ali Düşmez ve Alkın Kalkavan, Büyükekşi'nin listesinde de yer alırken; federasyon tarihinde ilk kez kadın yöneticiler de TFF yönetimine yazıldı. Büyükekşi'nin tam listesi şu isimlerden oluştu;

Murat Aksu, Yalçın Orhan, Yusuf Günay, Nükhet Küçükel Ezberci, İdil Karademirlidağ Suher, Erman Kalkandelen, İbrahim Burkay, Alkın Kalkavan, Ramazan Üçdan, Müslüm Özmen, Hamit Altıntop, Ali Düşmez, Talat Papatya, Volkan Can.

YABANCI SAYISI İÇİN KULÜPLERE MÜJDE

Yabancı sınırı ile ilgili olarak Büyükekşi, "Kuş çift kanatla uçabilir. Biz hiçbir şeyi kulüplere rağmen yapmayacağız. Beraber karar alacağız. Futbolun ekosistemine uygun, kulüplerin faydasına göre bir karar alacağız. Yabancı sayısının 14'ten 12'ye inme durumu vardı. Rijit değiliz. Kulüplerin istediği şekilde bir çözüme ulaşacağız" ifadelerini kullandı.

"ŞU AN YAYIN RAKAMI 2 MİLYAR 50 MİLYON"

Yayın anlaşmasıyla ilgili konuşan Büyükekşi, "beIN Sports'tan 2 milyar 50 milyonluk teklif var. Yukarı çıkarmak için bir görüşme yapacağız. Her konu dijitalleşiyor. Mümkün olduğu kadar dijitale, teknolojiye önem vererek gelirleri artırmak istiyoruz. Bunun için gayret göstereceğiz" açıklamasını yaptı.

"HAKEMLER İÇİN YAPAY ZEKA"

Büyükekşi, "Hakem performanslarında yapay zekayı kullanmak istiyoruz. Hiçbir şeyin algı operasyonu olmaması lazım. Şeffaf hale getirip kamuoyuna açıklayacağız. Hakemleri tartıştırmak yerine, aldıkları puanları kamuoyuyla paylaşacağız. Ödül ve ceza sistemini değiştireceğiz" dedi.

BÜYÜKEKŞİ TÜM KURULLARIN İSTİFASINI TALEP ETTİ

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) yeni başkanı Mehmet Büyükekşi, TFF bünyesindeki tüm kurulların istifasını talep etti. Büyükekşi, "Tüm kurullardan istifa talep ediyorum. Bembeyaz bir sayfa ile yola çıkmayı istiyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2022, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER