Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu'ndan çok tartışılacak açıklama: Sekizinci şampiyonluğumuz...

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, kulübün resmi sitesinden yaptığı açıklamada 2010-11 sezonuna göndermede bulunarak bu sezon kazanılan şampiyonluğun kulübün sekizinci şampiyonluğu olduğunu öne sürdü.

Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu'ndan çok tartışılacak açıklama: Sekizinci şampiyonluğumuz...

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, 2021-22 sezonu Süper Lig şampiyonluğu dolayısıyla kulübün resmi internet sitesinden bir açıklama yayımladı. Ağaoğlu, açıklamasında "Sekizinci kupayı beraber inşa edeceğiz" diyerek 2010-11 sezonu şampiyonunun da Trabzonspor olduğunu öne sürdü. 

Trabzonspor'un bu sezonla birlikte TFF tarafından tescil edilen toplamda 7 şampiyonluğu bulunuyor. Tartışmalara neden olan 2010-11 sezonunda şampiyon olan Fenerbahçe, FETÖ'nün yargı ayağı tarafından başlatılan şike kumpasının hedefi olmuştu. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım başta olmak üzere kumpasın hedefinde olan tüm kişiler yapılan yargılama sonucu beraat etmiş, kumpastan sorumlu şüpheliler "Futbolda Şike Kumpası" davası kapsamında yargılanmıştı. 88 sanığın yargılandığı davada, İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 4 Haziran 2021'de açıkladığı cezalar Trabzonspor'un şampiyonluğunu ilan ettiği günden bir gün önce İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi tarafından onanmıştı.

Ağaoğlu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Değerli Trabzonspor Sevdalıları,

Trabzonsporumuzun hepimize çifte bayram yaşattığı bu güzel günlerde sizlerden önemli bir ricamız var.

Şampiyonluğumuzun ardından tüm Türkiye'yi Bordo-Mavi'yle donattık. Kutlamalarımızla, coşkumuzla sadece ülkemizde değil; dünyanın dört bir tarafında ses getirdik ki bu kutlamalar devam edecek; inşallah sezonu çifte kupayla tamamlayacağız. Mayıs sonunda hep beraber yeniden büyük bir bayram yaşayacağız.

Geçtiğimiz günlerde yönetim kurulu olarak, yıllar sonra gelen bu kutlu günün; sekizinci şampiyonluğumuzun kalıcı bir hatırası olması adına, stadyumumuzun önüne bir anıt yaptırmaya karar verdik. Sekizinci şampiyonluğumuzu simgeleyen bu kupa anıtını sizlerin desteğiyle inşa edeceğiz.

Bizler bu şampiyonluk anıtının, sadece sembolik olarak değil, maddi olarak da Trabzonsporumuzu güçlendirmesini hedefliyoruz. Öyle ki kulübümüzün önümüzdeki yıllarda da sportif başarısını sürdürebilmesi için ekonomik olarak yeni imkanlar oluşturmak zorundayız.

Bu amaçla siz Trabzonspor sevdalılarına sesleniyorum: Anıtta kendi isminin veya şirketinin isminin yer alması koşuluyla Trabzonsporumuza 1'er milyon lira verecek 1000 Trabzonspor sevdalısı arıyoruz. Kulübüne daha fazla katkı sağlamak isteyen Bordo-Mavi sevdalıları anıtta birden fazla isim hakkı satın alabilirler.

İnanıyorum ki Trabzonspor sevgisini bundan sonra her bayram, bir şölen havasında yaşayacağız. Sizlerle birlikte sekizinci kupayı anıtsal olarak yeniden inşa ederken, diğer kupalara giden finansal altyapıyı da sağlamlaştıracağız.

Hepinizi saygıyla selamlıyor, sağlıklı, huzurlu bir bayram geçirmenizi diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2022, 23:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER