Trabzonsporlu taraftarlar Fenerbahçeli taraftarları taşıyan otobüse saldırdı 

Kadıköy'e gelen Fenerbahçelileri taşıyan otobüs, benzin istasyonunda Trabzonsporlu taraftarlar tarafından basıldı. Otobüsün içine yangın söndürme tüpü sıkıldı. Otobüste, içinde çocukların da bulunduğu yolcular ölümden döndü. O anlar otobüs içinden ve dışından görüntülendi.

Yine futbola, taraftarlığa, sportmenliğe gölge düşüren bir olay meydana geldi.

İddiaya göre Tuzla’dan Kadıköy’e yola çıkan ve Fenerbahçeli taraftarları taşıyan otobüs, benzin istasyonunda durduğu sırada, orada bulunan Trabzonsporlu taraftarlar olay çıkardı.

Kameralara yansıyan görüntülerde, Trabzonsporluların otobüse saldırdığı görüldü.

Otobüsteki yolculara yapılan saldırının ardından bazı taraftarların, istasyondaki yangın söndürme tüplerini otobüsün içine sıkması ağızları açık bıraktı.

Otobüs içinde Fenerbahçeli bir taraftarın kaydettiği görüntüler, yolcuların yaşadığı zor anları gözler önüne serdi. 

TFF TEHLİKEYİ GÖRMEZDEN GELDİ 

TFF, Fenerbahçe ve Trabzonspor'un aynı gün İstanbul'da maç yapmalarına karar vermiş ve iki takım taraftarının çeşitli yerlerde karşı karşıya kalma tehlikesini göz ardı etmişti. 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), pazar günü Trabzonspor-Altay maçının İstanbul Olimpiyat Stadı'nda 16:00'da ve Fenerbahçe-Karagümrük karşılaşmasını 19.00'da oyananmasına karar vemişti.  

FENERBAHÇE'DEN AÇIKLAMA

Fenerbahçe, Edremit'ten gelen taraftarları taşıyan otobüsün Trabzonspor formalı kişiler tarafından saldırıya uğradığını açıklayarak, geçmiş olsun mesajı yayımladı. Sarı-lacivertlilerden yapılan açıklama şu şekilde:

"Futbol Takımımızın bugün stadımızda oynayacağı Fatih Karagümrük maçını izlemek için Edremit’ten yola çıkan Fenerbahçe taraftarını taşıyan Edremit Derneğimizin otobüsüne, Osmangazi Köprüsü’nde Trabzonspor formalı kişiler tarafından bıçaklı, sopalı bir saldırı gerçekleşmiştir.

Otobüste bulunan, bu saldırıya maruz kalan tüm taraftarlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

İçerisinde kadın ve çocuk taraftarlarımızı da taşıyan otobüsün camlarını kıran, otobüsün içine kadar girerek yangın tüpü sıkan taraftar görünümlü saldırganları kınıyor; gereken cezayı almaları için Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu konunun takibinde olacağımızı tüm kamuoyuna duyuruyoruz."

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2022, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER