Türkiye Boks Federasyonu Başkan Adayı Halis Avşar'dan KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a ziyaret

Türkiye Boks Federasyon Başkan Adayı Halis Avşar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ı ve KKTC Milli Eğitim Bakanı Olgun Amcaoğlu’nu ziyaret etti. Projelerini Cumhurbaşkanı Tatar'a anlatan Avşar, KKTC'nin her zaman destekçisi olacağını söyledi. 

Türkiye Boks Federasyonu Başkan Adayı Halis Avşar'dan KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a ziyaret

Türkiye Boks Federasyon Başkan Adayı Halis Avşar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde gerçekleştirdiği bir dizi ziyaretler kapsamında KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ı ve KKTC Milli Eğitim Bakanı Olgun Amcaoğlu’nu makamında ziyaret etti.  

Kabullerinden dolayı Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a teşşekkürlerini ileten Avşar, Türk boksunu, dünya ve Avrupa'da önemli noktaya getireceğinin sözünü verdi. 

"AVRUPA'DA BİZİM BAYRAĞIMIZI ASTIRDINIZ" 

Ziyaret sırasında bir dizi açıklamalarda bulunan Avşar, "Sayın Tatar ve kendim de bunu çok iyi biliyoruz ki KKTC'yi kimse tanımazken spor ile tüm dünyaya bizim bayrağımızı astırdınız ve tanıttınız. Bunu spor ile başardınız." dedi.  

"SPOR DAYANIŞMAYI ARTIRIR"

"Spor ile büyüyen çocuğun fiziksel gelişiminin yanında psikolojik ve sosyal yönden gelişimine de katkıda bulunur. Bireysel sporlar;  Özgüvenin, kendi sorumluluğunu alma yetkisinin gelişimine katkıda bulunurken, takım sporları; paylaşmayı yardımlaşmayı, takım halinde hareket ederek bireysel hırsların takımın önüne geçmesini kontrol etmeyi geliştirir. 

Spor yapan bir çocuk zamanının doğru kullanmayı öğrendiğinden okul başarısı da beraberinde gelir. Düzenli fiziksel aktivite ile çocuğun kuvvet ve dayanıklılığı artar, kemik gelişimi olumlu yönde etkilenir, kilo kontrolü sağlanır. Spor ile hareketsizlik ve aşırı kilo sonucunda erişkin dönemde gelişebilecek kalp damar hastalıkları, şeker hastalığı ve diğer sağlık problemlerinin gelişimi önlenebilir. Spora başlamadan önce çocuğun spor yapmaya engel olabilecek bir sağlık probleminin olup olmadığı değerlendirilmelidir. Çocuğun yaşı, anatomik ve fonksiyonel yapısı, kuvvetli göz önünde bulundurularak Hangi sporları yapmaya elverişli olduğuna karar verilir."  

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2021, 15:12
YORUM EKLE