Yıldız futbolcuya cinsel istismardan gözaltı

Olympiakos, Portekizli oyuncu Ruben Semedo hakkındaki iddialarla sarsıldı. 27 yaşındaki defans oyuncusunun bir arkadaşı ile birlikte, Oropos isimli sahil kasabasındaki bir barda tanıştıkları 17 yaşındaki bir kızı sarhoş edip, eve götürdükten sonra tecavüz ettikleri ileri sürüldü.

Yıldız futbolcuya cinsel istismardan gözaltı

Genç kızın durumu polise ihbar etmesi üzerine yakalanan Semedo, tutuklanması talebiyle savcılığa sevk edildi. Pazar günü gözaltına alınan Semedo'nun avukatı, futbolcunun savcıya şikayetçinin 19 yaşında olduğunu söylediğini aktardı.

Semedo'nun avukatı şikayetçi ile avukatının 15 saat birlikte zaman geçiren bir grubun içinde olduklarını ve böyle bir olayın meydana gelmesinin mümkün olmadığını aktardı.

Olympiakos takımı ise konuyla ilgili bir açıklama yapmayacaklarını ve "masumiyet karinesi" ilkesine bağlı olduklarını belirtti.

Semedo iki yıl önce 4 yıllık sözleşme imzalayarak İspanyol Villareal takımından transfer olmuştu.

Villareal'den cinayete teşebbüs suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırılmasının ardından ayrılmıştı. Semedo'nun mahkumiyeti 46 bin Avro para cezası ve İspanya topraklarına 8 yıl girme yasağına çevrilmişti. 

YORUM EKLE