Ankara'da bozok rüzgarı

Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu (YDDF) Kültür ve Sanat Günleri’nin açılışı Ankara Zafer Çarşısı’nda sanat, siyaset ve iş camiasını bir araya getirdi. 3 Temmuz’a kadar açık kalacak olan sanat sergisinde yer alan eserler keman, saz ve gramafon dinletileri eşliğinde sergilenecek.

Ankara'da bozok rüzgarı

Federasyon başkanı Mesut İBİŞ açılış konuşmasında Ankara’da yaşayan yazar, şair, ressam, heykeltıraş, gibi birçok Yozgatlı sanatçıyı kültür ve sanat etkinliğinde sanatseverlerle bir araya getirmenin gururunu yaşadıklarını ve bu etkinliği geleneksel hale getireceklerini ifade etti.

banner112
Açılışın onur konuğu Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent KUŞOĞLU yaptığı konuşmada; “açılışın onur konuğu olarak davet eden ve plaket takdiminde bulunan YDDF başkan ve yönetimine çok teşekkür ediyorum. Yozgat Demokrat Federasyonu son zamanlarda çok güzel etkinliklerle adından söz ettiriyor. Yozgatlıların özellikle Ankara siyasetindeki yeri yadsınamaz. Bugün burada Yozgat’ın sanat camiasındaki değerleri ve onların eserleriyle de bir araya gelmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kadim Yozgat kültürünün zenginliği ile Ankara’mıza ve sanatseverlere katkılarından dolayı tüm sanatçılarımızı da tek tek kutluyorum” dedi.

Açılışa DP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, CHP Genel Merkezi İdari Mali İşler Başkan Yardımcıları Erol Bektaş ve Metin Işık, İyi Parti Ankara İl Başkan Yardımcıları Bülent Mugan ve Sıddıka Kuşanaç, DP Ankara İl Başkan Yardımcısı Hamza Karabacak, Deva Partisi Ankara İl Başkan Yardımcısı Asuman Ferah Sarıkaya, ABB Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanı Bekir Ödemiş, ABB Sivil Toplum Kuruluşları Daire Başkanı Önder Yanmaz’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda sanatseverden oluşan kalabalık bir topluluk katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER