Belediye boş arsalara buğday ekti, ekmek yapıp bedava dağıttı

İzmir Efes Selçuk Belediyesi, kendi arazilerinde yetiştirdiği buğdaylardan elde ettiği unlardan ekmek üretip yurttaşlara dağıtmaya başladı. Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, “Buğdaylarımız önce un, sonra ekmek oldu. Şimdi de halkla birlikte ekmeğimizi bölüşüyoruz” dedi.

Belediye boş arsalara buğday ekti, ekmek yapıp bedava dağıttı

Efes Selçuk Belediyesi ekmeğini vatandaşla bölüşüyor. Belediyeye ait arazilerde yetiştirilen buğdaylardan elde edilen unlardan Efes Selçuk Belediyesi tarafından kentteki fırınlara yaptırılan ekmekler Tek Nokta Hizmet Birimi aracılığıyla vatandaşlara dağıtılıyor. 

Efes Selçuk Belediyesi, gıda fiyatlarının yükseldiği bu dönemde yurttaşlara destek olmak için dikkat çeken bir uygulama başlattı. "Tarladan Sofraya" anlayışıyla ürettikleri ekmekleri yurttaşlarla paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, “Belediyemize ait olan arsalara geçen sene itibariyle buğday ekimlerimizi gerçekleştirmiştik. O buğdaydan elde ettiğimiz unları tam da ekmek fiyatları artmışken ve insanların gerçek olarak ekonomik zorluklar yaşadıkları anda ekmeğe çevirdik. Buğdaylarımız önce un, sonra ekmek oldu. Şimdi de halkla birlikte ekmeğimizi bölüşüyoruz” diye konuştu.

Yurttaşlar da ekmek dağıtımından duydukları memnuniyeti dile getirerek Başkan Sengel’e teşekkür etti.

YORUM EKLE