'Çocuk gelinleri' savunan profesöre 'sapık' diyen müdüre dava açıldı

İzmir Narlıdere Belediyesi Kadın Danışma Merkezi Müdürü Semra Pektopal, AKİT TV'de 'çocuk gelinleri' savunan Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven’e sosyal medyada 'sapık' dediği için yargılanıyor. Pektopal, "Toplumuzun kanayan yarası “çocuk gelinleri” savunan birisine tepki gösterdiğim ve bununla mücadele ettiğim için onur duyuyorum." açıklamasını yaptı.

'Çocuk gelinleri' savunan profesöre 'sapık' diyen müdüre dava açıldı

İzmir Narlıdere Belediyesi Kadın Danışma Merkezi Müdürü Semra Pektopal'a, 'çocuk gelinleri' savunan Prof Dr. Muttalip Kutluk Özgüven’e, sosyal medya aracılığıyla “13-16 yaş, hamilelik için ideal yaş’ diyen sapık Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven, Çocuk Gelinlere, halkı özendirmiştir, bir an önce tutuklanmalıdır.” dediği için dava açıldı.

Pektopal'a mahkeme, "90 gün adli para cezası" verdi ve hükmün açıklanmasını geri bıraktı. Pektopal karara itiraz etti. Pektopal'ın, İstanbul Anadolu 22. Asliye Ceza Mahkemesi'nde tekrar yargılanmasına karar verildi. Duruşma 2 Şubat 11:50'de gerçekleşecek.

Mahkeme öncesi Pektopal dayanışma çağrısında bulundu. "Dava açılmadan önce Facebook hesabımdan, şahıstan özür dilemem istendi ama bunu kesinlikle kabul etmedim. Ondan sonra da yargılanma sürecim başlandı." diyen Pektopal, "Toplumuzun kanayan yarası “çocuk gelinleri” savunan birisine tepki gösterdiğim ve bununla mücadele ettiğim için onur duyuyorum. Bu haklı ve onurlu mücadelemde yalnız olmadığımı biliyorum. O nedenle siz değerli kamuoyunu da yanımda olmaya ve umudu birlikte büyütmeye davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

banner112
NE OLMUŞTU?

15 Mayıs 2020'de, Prof Dr. Muttalip Kutluk Özgüven Akit TV canlı yayınına konuk olmuş şu sözleri sarf etmişti: 

“Süpermen diye bir şey yok hayal kahramanı ama, süper kadın diye bir ırk var. Ve bu da 13–16 yaş arasında, istediğiniz doktora sorun. 12–17 de olur. Çok muazzam rejenerasyon kabiliyeti var, vücudu mükemmel falan. Bu yaş ilk çocuğu doğurmak için ideal bir yaş olarak belirlenmiş. Yani ben diyorum ki; erkekler olsun, kadınlar olsun, biraz zekamızı koyalım”

Bu sözleri ile toplumda adeta infial uyandıran Özgüven için görev yapmakta olduğu İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından inceleme başlatılmıştış, Özgüven'in sözleri kınanmıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
peofilin önde gideni!
peofilin önde gideni! - 2 hafta Önce

sapik degil, serefsiz

Aysel  Erdem
Aysel Erdem - 2 hafta Önce

Tabiki çocuk gelinlere karsiyiz 12 ve 13 __15 yas Cocuklarimiz cocuklugunu yasamadan evlendirilemezSemra Pektopal yanindayiz