Esenyurtlular Yeryüzü Sofrası'nda buluştu

Kardeşlik, birlik ve sadelik çağrısına kulak veren yüzlerce Esenyurtlu, iftar için Tayyip Erdoğan Parkı’nda buluştu. 

Esenyurtlular Yeryüzü Sofrası'nda buluştu

Esenyurt Kent Konseyi Göçmen Meclisi ve Kadın Meclisi’nin çağrısıyla kurulan Yeryüzü Sofrasında göçmen ve yerli Esenyurtlular evlerinde hazırladıkları iftarlıkları paylaşmanın, dayanışmanın mutluluğunu yaşadılar. 

Esenyurtluların kurduğu Yeryüzü Sofrasında son dönemde gösterdikleri direnişle hafızalara kazınan Migros İşçileri, Emek ve Adalet Platformu’nun üyeleri, İstanbul gönüllüleri, Esenyurt Alternatif Sanat derneği (Esas-Der) , göçmenler ve siyasi parti temsilcileri de yer aldı. 

Esenyurtluları bir araya getiren bu etkinlikte Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi ve Genel Koordinatörü Zafer Aras'ın Sunum ile başladı,  Göçmen Meclisi adına konuşan Birgül Çay, Yeryüzü Sofralarının önemini  anlatarak “ Alnımızın teriyle kurduğumuz bu şatafatsız sofrada biz bizeyiz, sofrada bizim emeğimiz var, saraylarda otellerde değil dost sofrasında diz kırıyor, alnımızın terini yiyoruz ”  sözleriyle etkinliği başlatarak gelenleri selamladı. Kent Konseyi Kadın Meclisi başkanı Çiğdem Çınar ise dayanışmanın önemini anlattı. Kent Konsey Başkanı M.Hanefi Kaya da bu güzel soframızı paylaştıgınız için hepinize teşekkür ediyorum,  dayanışma için herkesi kutluyorum dedi.

banner112

Emek ve Adalet Platformu adına konuşan Ümmügülsüm Akşeker, “ortak yaşamın emekle kurulacağını, bugün kurulan bu kardeşlik sofrasının farklı mücadele alanlarında kurarak bu ülkeye barışı, huzuru getirebiliriz” ifade ederken, sözlerini sonlandırdı. Hoç-Fed. Kadın kolları  birlik ve kardeşlige vurgu yaparak herkese teşekkür etti.
Esenyurt Kent Konseyi Yurutme kurulundan Cemal Güneysu, Halis Köroglu,Safiye Yazıcı,Caner Mengüloğul,Yusuf Ulu, Ramazan Tan Ve Bir önceki Dönem Kent Konseyi Başkanı Tuncer Dağ  da bu dayanışma icinde yer aldılar.

İftar sonrası dualar ve konuşmaların ardından Esenyurtlu müzisyen gençlerin seslendirdikleri  türküler eşliğinde eğlenen Esenyurtlular, çöplerini toplayıp, artan yemekleri de sokak hayvanlarıyla paylaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER