FestPati Buca'ya büyük ilgi

İzmir Buca Belediyesi'nin hayvan hakları konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlediği FestPati Buca büyük ilgi çekti. En güzel ve en yetenekli köpek yarışmalarının yapıldığı, birbirinden renkli şovlara sahne olan organizasyonda 6 ton mama dağıtıldı. Buca Belediye Başkan Yardımcısı Barış Özreçber, "Hayvan hakları konusunda çok hassasız. Önümüzdeki dönemlerde FestPati Buca'yı daha da büyüteceğiz" dedi.

FestPati Buca'ya büyük ilgi

Buca Belediyesi tarafından Lider Pet Food ana sponsorluğunda havhav.com.tr ve The Woof Resort'un destekleriyle düzenlenen FestPati Buca, İzmir'in dört bir yanından can dostları ve hayvanseverleri buluşturdu.

Gölet Tesisleri'nde yapılan, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Kurtarma Derneği (HAÇİKO), Ekolojik Yaşam Derneği (EKODER), AKUT, Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (DOHAYDER), Ateş Böceği Derneği ve Hak İzmir Derneği gibi 20 sivil toplum kuruluşu ve derneğin yer aldığı organizasyonda, Buca Belediyesi tarafından 6 ton mama dağıtıldı.

BELLA JÜRİ KOLTUĞUNDA

İzmir'in dört bir yanından yurttaşların katıldığı FestPati Buca'da, en güzel ve en yetenekli köpek yarışması için can dostlar podyuma çıktı. Yarışmada jüri, ses sanatçısı Elnur Huseynov, veteriner hekim Kutlu Dayıoğlu, Yelkut Akyıldız ve köpek eğitmeni Kutay Özkan'dan oluştu. Hayvan hakları konusunda İzmir'in tüm belediye başkanlarıyla sözleşme yapan sevimli köpek Bella da jüri koltuğunda yer aldı.

Yarışmada Esra Sancaktar'ın köpeği Oscar en yetenekli, Halime Gürsoy'un Cindy adlı köpeği ise en güzel can dost seçilirken ilk 3'e girenlere çeşitli ödüller verildi. Organizasyonda İzmir Barosu Hayvan Hakları Komisyonu üyesi avukat Ayşe Arısoy Alpsar, söyleşi yaptı. Ayrıca Hera Köpek Eğitim Merkezi'nin K9 şovu, Kutay Özkan'ın akıllı köpekler şovu ve veteriner hekim Kutlu Dayıoğlu'nun yılan ve dragonlu gösterisi büyük ilgi çekti.

ÖZREÇBER: DAHA DA BÜYÜTECEĞİZ

Yarışmada dereceye girenlere ödüllerini veren Buca Belediye Başkan Yardımcısı Barış Özreçber, organizasyonu daha da büyüteceklerini vurguladı. ANKA Haber Ajansı'na konuşan Özreçber, şunları söyledi:

Organizasyonun pandemi sonrası olması ayrı bir heyecan yarattı. Sadece Buca değil, İzmir genelinden katılan vatandaşlarımız oldu. Çok olumlu tepkiler aldık. İnşallah önünüzdeki dönemlerde daha da güzel organizasyonlar yaparız. Biz belediye olarak hayvan hakları konusunda çok hassasız. Yakın zamanda Antalya, Marmaris ve Manavgat'ta yangın bölgelerimize yem takviyesi yaptık. Ekiplerimizin gösterdiği çaba önemliydi. FestPati'ye beklentimizin üzerinde katılım oldu. Her zaman can dostlarımızın yanındayız. Erhan başkanımızın selamını da tüm katılımcılara iletiyoruz."

"TÜM İLÇELERDE YAPILMALI"

En güzel köpek yarışmasında birinciliği kazanan Cindy'nin sahibi Halime Gürsoy, "Buca Belediyesi'ne çok teşekkür ediyoruz. Cindy, zaten benim gönlümün güzeli. Cindy'nin etrafına bir enerji yayma durumu var. Sokaktan sahiplenmiştim. Herkese 'Satın almayın, sahiplenin' diyorum. Barınaklar ve sokaklar köpeklerle dolu. Çok güzel bir organizasyon oldu. Sokakpati dostu olarak hayvanlara yardım etmeye çalışıyorum. İnşallah bütün belediyeler ve ilçelerde bu organizasyonları görebiliriz" diye konuştu.

"ÇOK İYİ BİR ORGANİZASYON OLDU"

En yetenekli köpek seçilen Oscar'ın sahibi Esra Sancaktar ise "Böyle bir etkinlik ve yetenek yarışmasını duyunca katılmak istedik. Birinciliği beklemiyordum ama bize de güzel heyecan oldu. Oscar 8 yaşında. Bebekliğinden beri bende. Parka kendi gider, gezer sonra eve gelir. Kaykaydan da kendi kayar. Çok iyi bir organizasyon oldu. Bu kadarını beklemiyordum. Erhan Bey’e (Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç'ı kastediyor) çok teşekkür ederiz" dedi.

Organizasyon, sanatçı Elnur Huseynov'un konseriyle sona erdi.

YORUM EKLE