Kartal Çocuk Şenliği’ne Yoğun İlgi

Kartal Belediyesi tarafından, Kartallı çocukların 1 haftalık ara tatilde eğlenceli zaman geçirmesi amacıyla hazırlanan Çocuk Şenliği devam ediyor. Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Kartal Belediyesi Spor Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen etkinliklerin 5. gününde de Kartallı çocukların şenliğe gösterdiği ilgi artarak devam ediyor. Şenlik kapsamında yine ara tatildeki çocuklar için Kültür  Merkezleri ve Kartal Sanat Tiyatrosu’nda çocuk oyunları sahneye kondu.

Kartal Çocuk Şenliği’ne Yoğun İlgi

Kartal Yakacık’ta bulunan Masal Müzesi’nde 16 Kasım’da başlayan Çocuk Şenliği etkinlikleri yoğun katılım ile hafta sonu da devam ediyor. Cumartesi günü gerçekleşen etkinliklerde, diğer günlerde olduğu gibi; çocuklar ilk önce uzman spor eğitmeni ile eğlenceli spor aktivitesi yaptı. Sabah saat 10.00’da başlayan bu eğlenceli aktivitede çocuklar birbirinden eğlenceli şarkılarla hem eğlendi hem de spor yaptı.

Saat 11.00’de başlayan Akıl Oyunları etkinliğinde ise başta satranç olmak üzere pek çok zeka ve akıl oyunu oynayan çocuklar, birbirinden keyifli dakikalar geçirdi. Masal Müzesi’ni de gezerek burada sergilenen oyuncakları inceleyen minikler, saat 12.00’de başlayan atölyelere katıldı. Şenliğe aileleri ile birlikte katılan çocuklar bir yandan patlamış mısır alırken bir yandan da pamuk şeker ikramından faydalandılar. 

banner112
Çocuklar için kurulan farklı etkinliklerde içinde; Karikatür, Balon Kıvırma, Yüz Boyama, Pop Corn, Pamuk Şeker Uzay Çadırı, Şişme Oyun Parkı, Unutulmaya Yüz Tutmuş Oyunlar, Sihirbaz, Palyaço, Masal Anlatım bulunan pek çok farklı atölyede gün boyunca çocuklar ağırlandı. İlginin yoğun olduğu Çocuk Şenliği için 21 Kasım Pazar ( Bugün)  son gün. Bugün  son kez çocuklara ev sahipliği yapacak olan Çocuk Şenliği, saat 10.00 ve 17.00 saatleri arasında devam edecek.

Tiyatro Salonları Minik Seyircilerle Doldu Taştı

Öte yandan şenliğin sürdüğü saatlerde iki farklı sahnede çocuk tiyatro oyunları sahnelendi. Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde “Domates, Biber, Patlıcan”, Kartal Sanat Tiyatrosunda ise “Düşler Diyarına Yolculuk” adlı çocuk oyunları sahneye kondu. Her iki oyuna da çocuklar büyük ilgi gösterdi. 

YORUM EKLE