Konak Necatibey İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Gülay Özen'den 'İstiklal Marşı' açıklaması

İzmir'in Konak İlçesindeki Necatibey İlkokulu'nda İstiklal Marşı okunurken Müdür Yardımcısı İsmail Çınar'ın ayağa kalkmadığı görüntüler ortaya çıkmıştı. Konak Necatibey İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Gülay Özen, o görüntülerin ses sistemini denerken kaydedildiğini açıkladı.

Konak Necatibey İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Gülay Özen'den 'İstiklal Marşı' açıklaması

Konak Necatibey İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Gülay Özen yaptığı açıklamada, "İnternet siteniz olan krttv.com.com.tr adlı internet sitesi tarafından yayınlanan Konak Necatibey İlkokulu ismi kullanılarak “Skandal Görüntüler” “ Türk Gençliği Bu Öğretmenlerle mi Yetişecek” konulu haber baştan sona tam araştırılmadan yazılmış, gerçeği asla yansıtmayan bir haberdir" ifadelerini kullandı.

Haberde ki görüntüler bayrak töreninden değil kutlama programı sırasında yapılan provalarda çekilmiştir. Haberin yayınlandığı esnada Okulumuzda yeni göreve başlayan müdür yardımcısı İsmail Çınar, henüz hiçbir bayrak töreninde bulunmamıştır. İlgili görüntü 9 Eylül gününe aittir. 

9 Eylül kutlama programı için okulumuzda yeni göreve başlayan Müdür Yardımcısı İsmail Çınar ve okulumuz öğretmeni törenin daha kaliteli ve coşkulu geçmesi için ses sistemini önceden kontrol etmektedirler bulundukları oda tören alanı değil tören öncesi kullanılan ses sistemi odasıdır. Oturdukları yerde ses sitemi bulunmaktadır.

Necatibey İlkokulu adı altında kurumumuzda ki tüm öğretmenlerimiz en yüksek seviyede bayrak, milli marş, vatan sevgisine saygısına sahiptir. Necatibey İlkokulu idarecilerinin, öğretmenlerinin, öğrencilerinin Cumhuriyet’e, Atatürk’e milli değerlere olan duruşu tüm halkımızca bilinir.

GÜLAY ÖZEN

NECATİBEY İLKOKULU OKUL AİLE BİRLİĞİ BAŞKANI

YORUM EKLE