Meme Kanserine Dikkat Çekmek Amacı ile “Pembe Patika” Etkinliği Düzenlenecek

Kartal Belediyesi; Kızılay Toplum Merkezi ve Kızılay Kartal Hastanesi işbirliği ile “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” kapsamında "Pembe Patika" etkinliği düzenliyor.

Meme Kanserine Dikkat Çekmek Amacı ile “Pembe Patika” Etkinliği Düzenlenecek

Her 8 kadından birinde rastlanan ve erken teşhisinde tedavisinin mümkün olduğu meme kanserine karşı 1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık ayı dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenleyen Kartal Belediyesi, 20 Ekim Çarşamba günü Kızılay Toplum Merkezi ve Kızılay Kartal Hastanesi işbirliği ile “Pembe Patika” etkinliğine ev sahipliği yapıyor.

banner112
Etkinlik kapsamında saat 13.30’da Neyzen Tevfik Meydanı’nda toplanılarak bando eşliğinde bir yürüyüş gerçekleştirilecek. Yürüyüş, pembe kurdele şeklinde boyanmış ve pembelerle süslenmiş yol boyunca devam ederek Çeçenistan Parkı girişinde son bulacak.
Kurum temsilcilerinin açılış konuşmalarının ardından Kızılay Sağlık Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Cihan meme kanseri ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapacak.

20 Ekim Çarşamba günü 13.30’da Neyzen Tevfik Meydanı’nda gerçekleştirilecek olan "Pembe Patika" etkinliğine tüm komşularımız davetlidir.
 

YORUM EKLE