Meteoroloji'den sağanak uyarısı: Sabaha karşı şiddetli yağış

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Antalya’da bu gece sabaha karşı 04:00’de başlayarak pazar günü gece yarısına kadar sürecek şiddetli yağışa karşı uyardı.

Meteoroloji'den sağanak uyarısı: Sabaha karşı şiddetli yağış

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Antalya bölgesinde cumartesi günü 04.00’de başlayacak ve pazar günü gece yarısına kadar sürecek olan şiddetli yağış beklediğini duyurdu. Yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde gerçekleşmesi beklenen yağış, şehrin yüksek kesimlerinde kara dönüşebilir.

Meteoroloji’nin uyarısı şöyle:

Yapılan son değerlendirmelere göre; 08.01.2022 Cumartesi günü ilk saatlerden itibaren Antalya’da etkisini arttırması beklenen sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların; Pazar günü gece saatlerine kadar aralıklı ve yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli (50-100 kg/m2/12saat) olması bekleniyor. Yağışların 1500-1600 m üzeri yüksek kesimlerde kar yağışı şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor. Pazar günü rüzgarın da etkisini arttırarak kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Şiddetli yağışların oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, su baskını, sel, yıldırım, deniz üzerinde hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

(ANKA)

YORUM EKLE