PERKOTEK OTOPARK BARİYERİ

Otopark bariyerleri ile birlikte otoparklarınızın giriş çıkışlarını kontrol edebilir ve güvenliğini sağlayabilirsiniz. 3 ila 6 metre arasında uzunluklara sahip bariyerlerimiz mevcuttur.

PERKOTEK OTOPARK BARİYERİ

Otopark bariyeri nedir?

Otopark bariyerleri ile birlikte otoparklarınızın giriş çıkışlarını kontrol edebilir ve güvenliğini sağlayabilirsiniz. 3 ila 6 metre arasında uzunluklara sahip bariyerlerimiz mevcuttur. Otopark Bariyerleri genellikle HGS etiket kartları ile bir anten aracığıyla otomatik olarak açılıp kapanmasıyla kullanılır. Bunun yanı sıra manuel olarak buton ile açılıp kapatılabilmektedir. Otopark Bariyeri sadece tanımlı kartların geçişini onaylar ve bariyerin açılmasını sağlamakta olup tanımsız kartlarda herhangi bir işlem yapmamaktadır. Oldukça basit kullanımıyla ve hızlı bir sistemdir.

Otopark bariyeri nerelerde kullanılır?

Günümüzde özellikle siteler başta olmak üzere AVM, işyerleri, parklar, bahçeler ve buna benzer birçok bölgede giriş ve çıkışları düzenlemek, kontrolü ve güvenliği sağlamak ve bölgeyi belli bir disipline sokmak için kullanılan sistemlerdir. Genellikle site otoparkları, alışveriş merkezleri ve işyerlerinde sıkça gördüğümüz Otopark bariyeri o bölgenin güvenliğini sağlamanın yanı sıra güvenlik görevlilerinin de işini kolaylaştırmaktadır. Buna örnek olarak, çok daireli bir sitenin otoparkında otopark sistemleri olmadığını varsayalım. 100 araçlık bir otoparkınız var ancak kontrolünü herhangi bir şekilde sağlamıyorsunuz. Dışarıdan giriş çıkışlara müsait olduğundan, siteye ait olmayan yabancı araçların girişi, güvenlik görevlisi her dairede yaşayan insanları tanıyamayacağından kolay ve kontrol edilemez olacaktır. Böylece gerçekten sitenizde yaşayan insanlar park yeri bulma sorunu yaşayacaktır. Bu ve buna benzer birçok örnek verilebilir. Otopark sistemleri sizi, müşterinizi veya personellerinizi mağdur duruma düşürmekten kurtaracaktır.

Turnike sistemi nedir?

Turnike sistemleri de otopark bariyer sistemine oldukça benzemektedir. Otopark bariyer sistemleri araç kontrollerini sağlarken, Turnike sistemleri yayaların geçiş kontrollerini sağlamaktadır. Belirli bir bölgeye giriş çıkış yapacak kişilerin kontrolünü sağlayabilmektesiniz.

Sadece tanımlanan kişilere geçiş yetkisi verebilir, bölgenin sadece yetkili kişilerin giriş çıkış yapmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra giriş çıkış saatlerini Access Kontrol Programından online olarak geçişleri görebilir, veriyi saklayabilir gerektiğin de raporlayabilirsiniz. AVM’lere birçok yerden giriş yapılabilmektedir. Otoparktan giriş, Ana Kapıdan giriş, Kafeteryalardan giriş gibi. Hangi bölgeden giriş çıkışların yapıldığını yoğunluğun nerede olduğunu gözlemleyebilir ve bu veriyi verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Turnike sistemleri nerelerde kullanılır?

Neredeyse her insan günde 1 kere dahi olsa turnike sisteminden geçiş yapmaktadır. Yaşadığınız sitelere giriş-çıkışta, AVM’lere girerken, işyerlerinizde, üniversitelerde, yemekhaneler de hayatımızın bir bölümün de kesinlikle yer edinmiştir. Artık marketlerde bile turnike sistemi görülmektedir. Bildiğimiz üzere marketlere herkes girebilmektedir, herhangi bir kişi kısıtlaması yoktur o halde neden turnike sistemi bulunuyor? Hemen açıklayalım, yoğun bir giriş çıkışta kontrollü bir şekilde koordineli ve sorunsuz bir şekilde giriş çıkışların yapılabilmesi için kullanılmaktadır.

Turnike sistemleri nelerdir?

Tripod Turnike Sistemi, Hızlı Geçiş Turnike Sistemi, Boy Turnike Sistemleri ve Engelli Turnike Sistemleri mevcuttur.

Tripod Turnike Sistemlerin de genellikle kart okuyucu, parmak okuyucu ve yüz okuyucu gibi cihazlar ile geçiş izni tanımlanan kişilerin Turnikelerden kontrollü bir şekilde geçişini sağlayan Turnike Sistemidir. Genellikle işyerlerinde, metrolarda kullanılmaktadır.

Hızlı Geçiş Turnike Sistemleri de genellikle Tripod Turnike sistemleri gibi bir okuyucu cihaz ile birlikte kullanılmaktadır. İdeal olan kullanım yerleri ise plazalar, üniversiteler, hastaneler ve işyerleridir.

Boy Turnike Sistemleri, En güvenli Turnike Sistemi olarak görebiliriz. Çünkü hiçbir açık yeri bulunmamaktadır. Genellikle stadyumlara girişlerde kullanılmaktadır.

Engelli Turnike Sistemi ise genellikle Metrobüs, metro girişlerinde gördüğümüz üzerinde kontrollü geçiş de yazabilen turnike sistemleridir. Aslında engelli kişilerin geçişlerini kolay ve rahatça sağlayabilmek için kullanılmaktadır.

X-Ray nedir?

X-Ray, katı nesnelerden geçebilen bir elektromanyetik bir radyasyondur. X-Ray ışını yoğunluklarına göre nesneleri tanımlamaktadır. Genellikle güvenlik amacıyla X-Ray Cihazları kullanılmaktadır. X-Ray Cihazlarını AVM’lerin olmazsa olmazı olarak da tanımlayabiliriz. Kişilerin, kişisel ihtiyaçlarını taşıdıkları çantaların içini açmadan x ray sayesinde illegal nesnelerin kontrolleri sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra elle kontrol olmadığı için teması da azaltmakta olup hızlı bir geçiş kolaylığı sağlamaktadır.

X-Ray nerelerde kullanılır?

Yüksek güvenliğe sahip olan bölgelerde kullanılmaktadır. Sıkça AVM’ler de karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra Havaalanları, Konsolosluklar gibi yüksek güvenliğe sahip olması gereken yerlerde kesinlikle kullanılmaktadır. X-Ray Cihazları nesneleri tanımlama da en üst seviye de yardımcı olmaktadır. Güvenlik görevlisinin işini oldukça kolaylaştırmakla birlikte işlemin hızlı olmasına da yardımcı olmaktadır.

YORUM EKLE