Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın Cumhuriyetin 100. yılına özel etkinlikleri belli oldu. İletişim Başkanlığı, “Türkiye Yüzyılı” temasıyla yurt genelinde ve yurtdışında düzenlenecek çeşitli etkinliklerde AKP döneminde yapılan projelere geniş yer verecek. Etkinliklerde Recep Tayyip Erdoğan Özel Sergisi ise dikkat çekti. İstanbul Üsküdar Meydanı’ndaki Recep Tayyip Erdoğan Özel Sergisi’nde son 20 yılda yapılan projeler dijital deneyim alanında sergilenecek. 

‘GEÇİŞTİRİYORLAR’

'Sahte rapor' operasyonunda yeni gelişme 'Sahte rapor' operasyonunda yeni gelişme

Cumhuriyet'in haberine göre, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt, Cumhuriyetin 100. yıl kutlamaları kapsamında Erdoğan ve AKP propagandası yapılmasına tepki gösterdi. 

Bozkurt, “Cumhuriyetin 10. yılı, Atatürk’ün sağlığında çok özel kutlama programlarıyla, marşı yapılarak kutlandı. 50. yılı için TBMM yasa çıkardı, 10 gün süren etkinliklerle kutlandı. 75. yılda ise pek çok anıt ve eser meydana getirilerek günlerce kutlandı. Ancak 100. yılı geçiştiriyorlar”dedi. Cumhuriyetin 100. yılına bir hafta kaldığını belirten Bozkurt, “Hiçbir etkinlik yok. Türkiye yüzyılı, Erdoğan sergisi bunların hepsi zorlama. Türkiye yüzyılı diye bir şey yok. Bir Türkiye Cumhuriyeti var, dünyanın parmak ısırdığı. Dünyanın en önemli devrimlerinden biri. Övüneceklerse cumhuriyet devrimleriyle, topluma çağ atlatan Kemalist Aydınlanma devrimleriyle övünsünler” ifadelerini kullandı.