Sedat Peker'in 'Pokemon Mehmet' dediği Mehmet Barlas'ın FETÖ'ye övgüler yağdırdığı video ortaya çıktı 

Yandaş Sabah gazetesi başyazarı Mehmet Barlas'ın yıllar önce terör örgütü FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e övgüler yağdırdığı video ortaya çıktı. 

Sabah gazetesi başyazarı Mehmet Barlas'ın yıllar önce Marmara  Eğitim ve Kültür Vafkı'nın etkinliğinde yaptığı konuşma ortaya çıktı. Her devrin iktidarına yakın olmak uğruna Ecevit’ten Evren’e, Demirel’den Erdoğan’a ve Gülen’e uzanan bir “çeşitlilikte” hareket eden, bugün muhalifleri FETÖ'cü olmakla suçlayan Mehmet Barlas'ın o yıllarda da FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e övgüler dizmesi dikkat çekti.

Barlas'ın konuşması şöyle;

"Bir başka lider hoca efendi bu ufku dünyanın sonsuz yerlerinde. Şunu söylemek istiyorum İnsanın sözüyle özü bir olmalı. Ben gerçekten ikiyüzlülerden sahtekarlardan bıktım. Bir yandan övgüler dizip bir yandan aynı insanlar hakkında kara listeler hazırlayanlardan. Bir yandan ne güzel okullar açmışsın derken diğer yandan onun hakkında Türkiye'deki yasaları bence yasa dışılıkları harekete geçirenlerden artık nefret ediyorum. Benim umudum bu okullarda. Bu okullardan çıkacak gençler Türkiye'nin ufkuna ışık tutacaklardır. Sadece Türkiye değil bulundukları ülkelerin ufkuna da ışık tutacaklardır. Türkiye'deki yanan özgürlük kıvılcımını dünyaya açılmaktaki cesaretleriyle bu insanlarda taşıyacaktır. Oradan buraya gelecektir. Gerçekten Marmara  Eğitim ve Kültür Vafkı'nı kutlamam gerekiyor. Özal'ı saygıyla anıyorum. Hoca efendiye de saygılarımı sunuyorum.

Mehmet Barlas aynı zamanda ‘sosyo politik bir gerçek olarak Hocaefendi Sendromu’ adıyla bir kitap yazmış; Gülen’in çağdaş Türkiye projesi olduğunu söyleyerek 172 sayfalık “güzellemesinde” uzlaşmanın simgesi olduğunu iddia etmişti.

PEKER,'POKEMON MEHMET' DEMİŞTİ 

Videoyu izleyenler suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker'in Kasım ayında Barlas'la ilgili yaptığı paylaşımı hatırlattı;

"Bizim pokemon mehmet barlasın bir gazeteciyle röportaj şeklinde olan hayatını anlatan kitabını okumuştum. Babası eski CHP’li bir bakan. Bakmayın bunun CHP kapanacak dediğine, seçimi CHP kazanırsa AK Parti kapatılsın diye ilk yazıyı bu yazar. Lan Kıprak, Lan Kablama, Lan Pokemon."

YORUM EKLE