Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya ziyareti için ortalama bin 500 polis memurunun görevlendirileceği açıklandı. Diğer eyaletlerden polis memurlarının da Berlin ekiplerine destek vermek üzere başkente geleceği ifade edildi.

Ziyaret çerçevesinde başbakanlık binası, Almanya Cumhurbaşkanı’nın Erdoğan'ı ağırlanacağı Cumhurbaşkanı resmi konutu Bellevue Sarayı ve Türkiye Büyükelçiliği’nin etrafındaki bölgede üst düzey güvenlik önlemlerinin alınacağı kaydedildi.

Deniz ulaşımına 'olumsuz hava' engeli: Bazı seferler iptal edildi Deniz ulaşımına 'olumsuz hava' engeli: Bazı seferler iptal edildi

Erdoğan’ın politikalarına yönelik Kürtler tarafınca düzenlenmesi planlanan bir protesto gösterisinin yanı sıra, Filistin yanlısı bir diğer eylem ve Berlin’de oynanacak Türkiye-Almanya dostluk maçı sebebiyle polis memurları Cumartesi günü de görev yapacak.

Cuma öğlen saatlerinde Berlin’e inmesi planlanan Erdoğan, önce Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier tarafınca kabul edilecek. Daha sonra Başbakan Olaf Scholz’la görüşecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılacağı akşam yemeğinin peşinden akşam saatlerinde Berlin’den ayrılması bekleniyor.