140journos'un 'Kedicik' belgeselinin ardından Adnan Oktar hakkındaki detaylar yine gündem oldu. Adnan Oktar'ın programında bir dönem sıkça görülen Ceylan Özgül çarpıcı açıklamalarda bulundu.

2006 yılında örgüte girdikten yıllar sonra kaçmayı başaran Özgül programda Adnan Oktar örgütünden nasıl kaçtığını anlattı. “Başka bir örgüt evine geçtim" diyen Ceylan Özgül devamında şunları söyledi:

"Bu örgüt evinde de yine bilgisayarımda ve telefonumda takip programları var. Çok limitli bir haberleşme imkanım var. Bir şekilde babamın yeni mail adresini buldum.

Kemal Kılıçdaroğlu neler yapıyor? Günlerinin nasıl geçtiğini anlattı Kemal Kılıçdaroğlu neler yapıyor? Günlerinin nasıl geçtiğini anlattı

Ona 'Şu gün şu saatte gönderdim konumdaki evden çıkacağım. Orada olur musun?' diye mesaj gönderdim. O da hiç hayır demedi. Biraz maceralı oldu."

Hiçbir yere tek gidemediklerini söyleyen Özgül, ayrıca kadınların Adnan Oktar'ın gözlerinin içine bakarak neden dans ettiklerini açıkladı. Özgül, "Onun istediği bir şey. Neyi neden yaptığını bilmiyoruz. Bizden istiyor, biz de orada kalmış insanlarız ve yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

CEYLAN ÖZGÜL KİMDİR?

27 Ağustos 1980 doğumlu olan Ceylan Özgül 38 yaşındadır. Özel bir koleji bitiren Ceylan Özgül refah seviyesi yüksek bir aileden geliyor. Ceylan Özgül, İstanbul Üniversitesi mezunu. Babası elektrik mühendisi olan Ceylan Özgül, aslen Balıkesirli ve Ayvalık ilçesi Altınova nüfusuna kayıtlı. 10 yıl Adnan Oktar'ın yanında kaldıktan sonra 2017 yılında kaçmayı başaran Ceylan Özgül, örgüte dair flaş açıklamalarda bulunmuştu.