CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada adına atılan SMS'lerin sahte olduğunu belirterek "Değişim irademizin sonuna kadar arkasındayız. Adıma atılan mesaj sahtedir. Genel Başkan adayımız Özgür Özel'in sonuna kadar arkasındayız." dedi.

Özgür Çelik, CHP Kurultayı'nda yaptığı konuşmasında değişim vurgusu yaparken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerine de göndermede bulunarak, "Günlerdir ve bugün, değişimi dile getirenlerin uzun zamandır değişmeyenler olduğu ifade edildi. CHP değiştirse, Türkiye değişir diyorum!" dedi. 

Haluk Levent, konser gelirini Gazzeli çocuklara bağışlayacağını açıkladı Haluk Levent, konser gelirini Gazzeli çocuklara bağışlayacağını açıkladı

Çelik, şu ifadeleri kullandı:

"Bugün sadece genel başkanlık seçimi gerçekleştirmiyoruz. Bu kurultay tarihi bir kurultay. Bu kurultay, ülkemizin 5 10 20 yıllık zaman dilimini etileyecek. Geleceğini başka ülkelerde aramaya giden gençlerimizin gözü bu kurultayda. Kadınların, işçilerin, emekçilerin, emeklilerin, yoksulların, güvencesizlerin gözü bu kurultayda. İktidarın tek alternatifi biziz. Tarih bizi göreve çağırıyor. 

Önümüzde iki yol var: Ya topluma yeni bir umut, yeni bir inanç, heyecan vereceğiz. Ya da 2023 seçimleri sonrasında ortaya çıkan büyük umutsuzluk dalgası yayılarak devam edecek. Biz size yeni bir yol, yeni bir umut, yeni bir başlangıç vadediyoruz. 

Toplum ve ülkemiz, CHP'den büyük bir değişime öncülük etmesini bekliyor. İstanbul'da dolaştığımda insanların umut beklediğini görüyorum. Bu umut ancak değişimle mümkün. Değişmeliyiz. Toplumun her kesimini kucaklayacağız kaygısı ile siyasetsizleşmek yerine, sosyal demokrasinin evrensel ilkelerini, Türkiye'nin koşullarına göre güncelleyerek kendimizi topluma anlatmalıyız. İnançlara saygılı laikliği topluma anlatmalıyız. Parti içi demokrasiyi güçlendirmeliyiz. CHP, kurucu değerlerinden ayrılmadan sosyal demokrasiyi ayrılmadan daha güçlü biçimde savunmalıyız. Eşitliği, özgürlüğü, adaleti daha güçlü savunmalıyız. Neo liberal sömürgeciliğin altında ezilen halkımıza yeni seçenek sunmalıyız. CHP'nin bugünkü görevi devrimci olmaktır. Bize devrimci bir ruh gerek. Kazanmamız gereken bir gelecek var! 

Günlerdir ve bugün, değişimi dile getirenlerin uzun zamandır değişmeyenler olduğu ifade edildi. CHP değiştirse, Türkiye değişir diyorum!"