Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yılında zihin farklı çocuklar ve aileleri için çalışan İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı İZEV tarafından müzisyenlerin gönüllü katkılarıyla Tan’ın hayali için bir video klip hazırlandı. 10 Kasım özel video klipleri arasında ayrı bir yeri olan bu klipte down sendromlu genç, gönüllü müzisyenlerle Atatürk sevgisini ve matemini “Nasıl söylerim öldüğünü?” sözleriyle ifade etti.

Fark Band isimli müzik grubunun da bir üyesi olan, örnek down sendreomlu birey Tan Aytıs “Yıllardır Atam için şarkı söylemek istiyordum. Bu şarkı duygularımı anlatıyor.  Hayalim gerçekleşti. Sen rahat uyu Atam!” diyerek çalışmanın hikayesini özetledi.

Zihin farklı gençlerin hayata bakış açısı, ülkemizin değerlerine bağlılığını da gözler önüne seren video klip 10 Kasım itibariyle İZEV’in youtube kanalında izlenebilecek.

Hüseyin Avni Sipahi Çekmeköy için adaylığını açıkladı Hüseyin Avni Sipahi Çekmeköy için adaylığını açıkladı

İZEV Vakfı Başkanı Merve Kılıç ise “Sevgili Tan’ın yürekten isteğini görünce gönüllü müzisyenler Hakan Çetinkaya ve Ahilla Kızları Hatice Kerimoğlu ile Sevda Seher Hiçyılmaz’nın katkılarıyla sözleri İlhan Demiraslan’a, müziği  Aslıgül Ayas Kacarof’a ait olan “Nasıl Söylerim?” şarkısını tekrar okuyarak kliplendirdik. Eser zaten duygu yüklüydü, çalışmamızla bambaşka bir anlam da kazandı. İzleyenlere hem Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha anmak için vesile olacak hem de down sendromuyla ilgili bir farkındalık anı yaşatacak.