Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın ikinci duruşmasında, tutuklu sanık İdris Gökçe ile taraf avukatları, maktul Beyhan Gökçe'nin yakınları katıldı.

Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı, sanığın "Eski eşi kasten öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti. Sanık İdris Gökçe ise mütalaayı kabul etmediğini söyledi.

THY uçağı motor arızası verdi: Türk vatandaşları 3 gündür mahsur THY uçağı motor arızası verdi: Türk vatandaşları 3 gündür mahsur

Mahkeme heyeti sanığın tutukluluğunun devamına ve sanık avukatına mütalaaya karşı beyanda bulunması için süre verilmesine karar vererek duruşmayı 16 Kasım'a erteledi.

NE OLMUŞTU?

Merkez Odunpazarı ilçesi Büyükdere Mahallesinde, 15 Haziran'da Beyhan Gökçe (39), ikinci evliliğini yapıp boşandığı inşaat ustası İdris Gökçe'nin cep telefonunda başka kadınlarla konuşmalarını görüp evden ayrılmasını istemiş, bunun üzerine çıkan tartışmanın ardından İdris Gökçe, eski eşi adına kayıtlı 10 DBA 53 plakalı otomobille, bir süre sonra da Beyhan Gökçe kendisine ait 26 ADP 570 plakalı motosikletle evden ayrılmıştı.

Beyhan Gökçe motosikletiyle seyir halindeyken Ali Çetinkaya Caddesi'nde eski eşi İdris Gökçe'nin kullandığı otomobille çarpışmış, ağır yaralanan ve biri İdris Gökçe'den 3 çocuk annesi olan kadın, kaldırıldığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yaşamını yitirmişti.

Gözaltına alınan İdris Gökçe, emniyetteki sorgusunun ardından çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı.