İstanbul 22. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, Kemal K. ve taraf avukatları katıldı.

Ezgi Mola’nın avukatı tarafından sanığın Mola’yı ısrarla takip ettiğine ilişkin bir AVM’nin güvenlik görüntüsünü mahkemeye sundu.

Görüntüde sanığın Ezgi Mola’yı takip ettiği ve bunu fark eden oyuncunun durmasının ardından el işaretleri yaparak bir şeyler söylediği, Mola’nın bir an önce oradan uzaklaştığının görüldüğü tutanağa geçti.

“BEKLEYECEK GÜCÜM KALMADI”

Duruşma savcısı esas hakkındaki görüşünde, sanığın 2015’te bir reklam filmi çekiminde yer aldığı sırada Ezgi Mola’yı tanıyıp araştırmaya başladığı, 2020’de Mola’nın arkasından yürüyen sanığı fark etmesi üzerine sanığın “Seninle konuşmam lazım, seni görmem lazım. İşimi yapmama engel oluyorsun, seni çok kötü yapacağım haberin olsun” diyerek tehditte bulunduğu ve bu eylemin cinsel arzularını tatmin etmek amacıyla gerçekleştirdiği belirtildi.

Sanığın daha sonra da sosyal medyada mesajlar göndererek suç işlemeye devam ettiği kaydedildi.

Kainatın en güzel kadını belli oldu Kainatın en güzel kadını belli oldu

Sanığın “Bekleyecek gücüm kalmadı. Artık seni görmek istiyorum, bir tanesin sen. Hatalıysam özür diliyorum. İnsan sevdiğine kızabiliyor işte. Beni anla lütfen. Artık net bir iletişim kuralım rica ediyorum. Orada yanında olmayı çok isterdim. Çok özledim seni” şeklindeki mesajlarla cinsel tacizde bulunduğu ve değişik zaman aralıklarında ısrarlı bir şekilde gönderdiği mesajlarla ‘kişinin huzur ve sükununu bozduğu’ gerekçesiyle cezalandırılması talep edildi.

Sanık Kemal K. “Art niyet yoktur. Bu olay 2019 yılında meydana geldi ancak yargılamada 2020 diye söylendi. Bunu kabul etmiyorum. Bu olayın üzerinden uzun zaman geçti. Uzun zaman geçtikten sonra hakkımda şikayetçi olunması doğru değildir. Benim amacım şikayetçiyle tanışmaktı. Yanına gitmem hataydı” diyerek beraatini talep etti.

ÜÇ SUÇTAN CEZA VERİLDİ

Mahkeme, sanığın ‘cinsel taciz’ suçunu işlediğinin sabit olduğunu belirterek 4 ay 20 gün, ‘kişinin huzur ve sükununu bozmak’ suçundan 2 ay 15 gün, ‘tehdit’ suçundan ise 5 ay hapis cezası olmak üzere toplam 1 yıl 5 gün hapis cezasına çarptırdı.

Mahkeme tüm suçlardan sanık hakkındaki hükmün açıklanmasını geri bırakılmasına karar verdi.

Ezgi Mola’nın avukatı Halit Yaman Şenocak, sanığın daha önce de Mola’yı tehdit ettiği gerekçesiyle 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldığını, bu nedenle hükmün açıklanmasının geri bırakılmamasını talep etti. Ancak hakim, bu karara daha sonra itiraz etmesini söyledi.