Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince, iş adamı Nurhan Ör'ün (55) tasarlanarak öldürülmüş olduğu yönündeki şüpheler üzerine Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatla önceki gün yakalanan 6 zanlı ile soruşturma kapsamında sonradan gözaltına alınan şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

1000 dakikadan fazla güvenlik kamerası kaydını inceleyen ekipler, şüphelilerin, maddi kazanç elde etmek için İstanbul'da galeriye çağırdıkları Ör'ü darbederek ağır yaraladıklarını ve halıya sararak otomobil bagajında Kartepe'deki bir çiftliğe getirdiklerini tespit etti.

CESEDİ ASİT DÖKEREK ERİTMİŞLER!

Yolda hayatını kaybettiği tahmin edilen iş insanının cesedinin, asit dökülerek eritildiğini belirleyen ekiplerin olaya ilişkin yakaladığı zanlılar arasında, Ör'ün lise arkadaşlarının da bulunduğu öğrenildi.

MSB duyurdu: Irak'ın kuzeyinde 16 terör hedefi imha edildi MSB duyurdu: Irak'ın kuzeyinde 16 terör hedefi imha edildi

Zanlılar I.E. (55), F.G. (36), E.D. (33), C.A. (56), N.T. (61), A.T. (56) ile oğlu B.T. (29) sağlık kontrollerinin ardından adliyeye sevk edildi.

NE OLMUŞTU?

Gebze ilçesinde hakkında kayıp başvurusu yapılan Nurhan Ör'ün "tasarlanarak öldürülmüş olduğu" yönündeki şüphe üzerine 6 zanlı önceki gün gözaltına alınmış, gözaltı sayısı daha sonra 7'ye çıkmıştı. (AA)