Happy Moon’s'un kurucusu Hüseyin Aymutlu,  Akmerkez’in ve yakın çevrenin neye ihtiyacı olduğunu  çok iyi analiz etmiş ve Little Buddha ile bence hedefi tam on ikiden vurmuş. Et restoranlarının bir çarşı pazarı andırdığı Etiler ve civarının Uzak doğu mutfağı açığını çok iyi yakalayarak Akmerkez’i Little Buddha adındaki Uzak Doğu mutfağıyla buluşturmuş. Tabii ki sadece  buluşturmak yetmiyor. Uzak Doğu mutfağını  gerçek anlamda yansıtmak ve misafirleri bu lezzete kavuşturmak çok kritik ve bıçak sırtı  bir mesele. Little Buddha bunun altından da büyük başarıyla kalkıyor.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel: Komşularımızın gözünden Kartal’ı değerlendiriyoruz Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel: Komşularımızın gözünden Kartal’ı değerlendiriyoruz

Karides, midye, kalamar, yengeç surimi ve  hindistan cevizi sütü kullanılarak  yapılan karışık deniz mahsülleri çorbasıyla başladı Uzakdoğu lezzet yolculuğum. Tempura karides, Akya Carpaccio, Dana Etli Udon, Philadelphia ve Hotel California Roll ile devam etti. Tatlılarda ise  tercihim Saikora ve Mochi oldu.

Ben bir lezzet serüveni içine girdiğimde, damak tadında düşüş yaşamayı pek sevmeyenlerdenim. Yani lezzet şöleninin aynı enerjide gitmesini isterim. Little Buddha’da  seçim yaptığım lezzetlerin her birinin enerjisi aynıydı. Yani bir sonraki lezzete geçiş yaparken damak tadımda asla bir düşüş yaşamadım. Benim açımdan  Şef Kutlu Kuğu başta olmak üzere mutfak ekibi bu takım oyununun altından başarıyla kalkmayı bildi. Tüm ekibi tebrik ediyor  ve bu enerjinin Little Buddha için uzun yıllara yayılmasını diliyorum.