Eğitime verdiği destekleriyle dikkat çeken Mecit Özkan, Muğla’nın Menteşe, Ula ve Yatağan ilçelerinde ihtiyacı olan köy okullarının tadilatlarını gerçekleştirdi. Bunun yanında okullara bilgisayar ve yazıcı gibi ekipman desteğinde bulundu. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında da ‘Döner yemeyen çocuk kalmasın’, ‘ öğrenci ve aileleri sinema günleri’ gibi projelere de imza attı.

ÇOCUKLARIMIZ BİZİM GELECEĞİMİZ

Ülkemizde eğitimde fırsat eşitliğinin başarıyı getireceğini dile getiren Özkan, zengin aileler ile daha yoksul ailelerin çocuklarına sağladıkları imkanlar arasındaki makasın gün geçtikçe açıldığını ve bunun sonucu olarak alt gelirli ailelerin çocuklarının teknolojik imkanlardan ve daha sağlıklı eğitim ortamından faydalanamadığını söylüyor. Bu amaçla kendi imkanları dahilinde destek sunmaya devam edeceğini belirten başarılı iş adamı, belediyelerin de kendi sorumluluk alanlarında okullara fiziki ve teknolojik destek sunması gerektiğine inanıyor. Özellikle düşük gelirli ailelerin çocuklarını etüt merkezlerine gönderemediklerini ya da özel hoca tutamadığını, bunun da fırsat eşitsizliğine sebep olan bir başka etken olduğunun altını çiziyor. Belediyelerin SGK güvencesi olmayan veya düşük gelirli ailelerin çocuklarına Etüt Merkezi gibi olanaklar sağlayarak destek olması gerektiğini, bu konuda belediye başkanları ile görüşmeler gerçekleştireceğini belirtiyor.

Altın rekor seviyeyi gördü: İşte güncel fiyatlar... Altın rekor seviyeyi gördü: İşte güncel fiyatlar...

DÖNER YEMEYEN ÖĞRENCİ KALMASIN

 ‘Döner yemeyen öğrenci kalmasın’, ‘Öğrenci ve ailelerini kapsayan sinema günleri’ gibi sosyal projelerede imza atan Mecit Özkan, “ Okullarımızda önceki yıllarda döner yemeyen çocuk kalmasın kampanyamızla çocuklarımıza moral veriyoruz. Ayrıca sosyal projelerimizden bir diğeri olan ‘öğrenci ve aileleri sinema günleri’ etkinlikleri düzenleyerek çocukları sinemayla tanıştırıyoruz. Muğla’da bunun yanında toplum yararına çalışan derneklere de desteklerimizi imkanlar dahilinde sağlıyoruz” şeklinde konuştu.